Nieoficjalnie UFC planuje walkę Weili Zhang w Singapurze na jednej z kwietniowych gal

Yifan Ding/Getty Images

Minął już prawie cały rok odkąd ostatni raz widzieliśmy w akcji mistrzynię wagi słomkowej UFC Weili Zhang. Zdaje się jednak, że UFC planuje zestawić Zhang w walce na jednej z kwietniowych gal.

W czwartek, Johna Hyon Ko z South China Morning Post poinformował, że UFC obecnie planuje powrót do Singapuru w kwietniu wraz z galą, której bohaterką walki wieczoru miałaby być mistrzyni Weili Zhang.

„Według źródeł, prace wciąż są na wczesnym etapie, ale UFC celuje w galę planowaną na 17 lub 24 kwietnia w Singapurze z Weili Zhang w walce wieczoru.”

Październik 2019 roku to ostatni raz, kiedy UFC zorganizowało swoją galę w Singapurze. Jeśli uda im się wrócić w kwietniu, byłoby to pierwsze wydarzenie UFC, które nie odbędzie się ani w Las Vegas, ani w Abu Zabi od maja 2020 roku.

Ze względu na epidemię COVID-19, UFC zostało zmuszone do organizowania swoich gal tylko w tych dwóch lokalizacjach. Obecny harmonogram na 2021 rok ma przede wszystkim zawierać wydarzenia w tych dwóch miejscach. Prezydent UFC Dana White zaznaczył jednak ostatnio, że gala w Azji jest możliwa przy okazji omawiania kolejnej obrony tytułu przez Zhang.

MMA jest obecne w Singapurze podczas pandemii za sprawą organizacji ONE Championship, która kontynuowała swoją działalność w 2020 roku z 16 galami. W 2021 roku ONE Championship zorganizowało już swoją pierwszą galę, a druga odbędzie się dziś 29 stycznia.

W swojej ostatniej walce Weili Zhang po raz pierwszy obroniła mistrzowski pas pokonując przez niejednogłośną decyzję byłą mistrzynię Joannę Jędrzejczyk. Obydwie zawodniczki stoczyły prawdziwą wojnę, która została uznana za Walkę Roku 2020. Wygrana Zhang powiększyła jej serię zwycięstw do 21 wygranych z rzędu.

Była mistrzyni, Rose Namajunas, według White’a była planowana jako następna przeciwniczka dla Zhang. Jednak w związku z kilkukrotnym zerwaniem negocjacji, szef UFC stwierdził, że Carla Esparza, pierwsza mistrzyni wagi słomkowej UFC może otrzymać szansę stoczenia kolejnej walki o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.