Nieoficjalnie Tyron Woodley vs. Colby Covington na UFC 253

Fot. UFC

Długo oczekiwany pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy byłym mistrzem Tyronem Woodleyem a byłym tymczasowym mistrzem Colbym Covingtonem ma się nieoficjalnie odbyć na gali UFC 253.

Tyron Woodley (19-5-1 MMA, 9-4-1 UFC) ogłosił na swoim Instagramie w poniedziałek, że jest w trakcie obozu treningowego przed walką z Colbym Covingtonem (15-2 MMA, 9-2 UFC) do której ma dojść 19 września. UFC nie potwierdziło jeszcze oficjalnie tej walki, ale o pojedynku między tymi dwoma nielubiącymi się zawodnikami mówi się już od kilku miesięcy.

„Sesja mistrzowskiego obozu! 19 września CockRoach Covington zostanie zmiażdżony!”

Głównym pojedynkiem gali UFC 253 będzie walka w wadze średniej pomiędzy mistrzem Israelem Adesanya i Paulo Costą, więc wydaje się, że walka pomiędzy Woodleyem i Covingtonem mogłaby być co-main evetem. To ważne miejsce na karcie walk dla obydwu zawodników w ich powrocie do rywalizacji o pojedynek o tytuł wagi półśredniej.

Tyron Woodley jest byłym mistrzem wagi półśredniej UFC. Po pokonaniu Darrena Tilla przez poddanie się w 2018 roku, Woodley znalazł się w trudnej sytuacji, ponieważ przegrał z Kamaru Usmanem i Gilbertem Burnsem. Wciąż jednak jest on numerem #5 w dywizji i wygrana z Covingtonem mogłaby dać Woodleyowi szanse na walkę o tytuł. W przypadku przegranej znalazłby się w trudnej sytuacji posiadając trzy porażki z rzędu.

Colby Covington jest byłym tymczasowym mistrzem wagi półśredniej UFC i zajmuje obecnie #2 pozycję w rankingu. Ma za sobą przegraną przez TKO z Usmanem w zeszłym roku w walce o pas, ale stoczył z mistrzem bardzo zaciętą i wyrównaną walkę i udowodnił, że jest elitarnym zawodmikiem wagi półśredniej. Zwycięstwo nad Woodleyem dałoby Covingtonowi możliwość zdobycia kolejnej walki o pas z Usmanem.

Kursy zakładów na tę walkę były już wcześniej ogłoszone i Covington jest wymieniany jako faworytw pojedynku z Woodleyem. Od tego czasu kury są jeszcze bardziej korzystne dla Covingtona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *