Nieoficjalnie trwają prace nad zestawieniem walki Fabricio Werdum vs. Alexey Oleynik na gali w Rosji

Fot. ufc.com

Według nieoficjalnych doniesień ze strony Ariela Helwaniego wynika, że UFC pracuje nad zestawieniem walki w wadze ciężkiej między byłym mistrzem Fabricio Werdumem a Alexeyem Oleynikiem na gali UFC w Moskwie.

Największa organizacja MMA zadebiutuje w Rosji 15 września z galą UFC Fight Night 136, która odbędzie się w Moskwie. Wiele mówiło się o tym, że wraz z wejściem UFC na rosyjski rynek, na pierwszej gali zobaczymy obowiązkowo Khabiba Nurmagomedova, ale jest praktycznie pewne, że mistrz wagi lekkiej nie zawalczy na tej gali. Wygląda jednak na to, że UFC ma inny pomysł na główną kartę walk.

„Jak podają źródła, pojedynek Alexey Oleynik vs. Fabricio Werdum jest tematem zaawansowanych rozmów jako topowa walka w debiucie UFC w Moskwie 15 września. Nie jest to jeszcze sfinalizowane, ale Oleynik powiedział dziennikarzom, że jest zainteresowany walką z Werdumem w następnym starciu po wygranej walce na UFC 224.”

W swojej ostatniej walce, Fabricio Werdum (23-8-1) został znokautowany przez Alexandra Volkova w czwartej rundzie gali UFC Fight Night 127. Dla „Vai Cavalo” była to trzecia porażka od czasu przegranej walki ze Stipe Miocicem i utracie tytułu mistrza wagi ciężkiej. Później przegrał jeszcze z Alistairem Overeemem, a wygrał pojedynki z Travisem Brownem, Waltem Harrisem i Marcinem Tyburą.

Co się tyczy Oleynika, to w ostatnich czterech pojedynkach wygrał trzy walki z Viktorem Pesta, Travisem Browne i Juniorem Albini, a przegrał z Curtisem Blaydesem. Oleynik jest najbardziej znany z tego, że jako jedyny zawodnik zakończył 12 walk MMA z czego 2 w UFC poddaniem techniką Ezekiel choke. Tym właśnie duszeniem poddał w ostatniej walce Juniora Albiniego w pierwszej rundzie na gali UFC 224.

W tym momencie nie ogłoszono jeszcze oficjalnie żadnych walk na galę UFC w Moskwie, ale przy tak dużej liczbie rosyjskich zawodników w UFC nie powinno być to trudne zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.