Nieoficjalnie: Jeśli Amanda Nunes zawalczy z Cris Cyborg to Holly Holm zmierzy się z Ketlen Vieirą o tymczasowy pas

Esther Lin, MMA Fighting

Przypuszczalne plany UFC w dywizji koguciej kobiet.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku zobaczymy mistrzynię wagi koguciej, Amandę Nunes (16-4, 9-1 w UFC) podejmującą walkę z posiadaczką pasa dywizji piórkowej, Cris Cyborg (20-1 1 NC, 5-0 w UFC) (Cyborg mówiła, że zgodziła się na walkę na UFC 228 zaś Nunes pochwaliła się zdjęciem z podpisania kontraktu na pojedynek na UFC 232).

Od czasu ostatniej obrony pasa przez Amandę minęło tylko dwa miesiące, ale perspektywa pojedynku o mistrzostwo wyższej kategorii zablokuje możliwość obrony tytułu w kategorii koguciej na minimum kilka miesięcy.

Z tego powodu organizacja już myśli nad utworzeniem tymczasowego tytułu. Lance Pugmire z LA Times, powołując się na słowa Cris Cyborg poinformował, że największa organizacja MMA na świecie planuje zestawić Holly Holm (12-4, 5-4 w UFC, #1 w rankingu UFC) do walki z Ketlen Vieirą (10-0, 4-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) o tymczasowy pas jeśli dojdzie do starcia Cyborg vs. Nunes.

Holm w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy stoczyła cztery walki w tym dwukrotnie rywalizując o pas wagi piórkowej, niestety oba te pojedynki – z Germaine de Randamie i Cris Cybrg – przegrała na punkty po pięciorundowych bojach. W czerwcu zeszłego roku Holly efektownie znokautowała Bethe Correię a nieco ponad miesiąc temu pokonała mocną Megan Anderson.

26-letnia Vieira to prawdziwie świeża krew w kobiecej kategorii -61kg, dotychczas jest niepokonana w zawodowej karierze, ma na koncie dziesięć zwycięstw. Do największej organizacji MMA na świecie trafiła w 2016r., po pokonaniu Kelly Faszholz i Ashlee Evans-Smith dostała szansę walki z wyżej notowanymi rywalkami. W ostatnich pojedynkach Ketlen pokonała Sarę McMann oraz Cat Zingano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *