Nieoficjalnie Fedor Emelianenko podpisał kontrakt z UFC

Fedor Emelianenko

Serwis CombatPress poinformował, że źródła bliskie sprawie potwierdzają podpisanie przez Fedora Emelianenko kontraktu z UFC.

Jest to jeszcze nieoficjalna informacja i na jej potwierdzenie musimy poczekać, ale anonimowe źródło mówi iż Emelianenko jest na etapie ustalania swojego debiutu w Oktagonie. Z kolei inne źródła podają, że debiut Rosjanina w UFC może się odbyć na gali UFC 193 w Melbourne w Australii. Na tej samej gali zobaczymy pojedynek rewanżowy w wadze ciężkiej między Markiem Huntem i Antonio Silva i mimo, że Hunt ma już rywala, to wcześniej mówił, że z chęcią przywitałby Fedora Emelianenko w Oktagonie w Melbourne. Walką wieczoru będzie natomiast walka o pas wagi koguciej między Rondą Rousey i Holly Holm.

Jeśli informacje o podpisaniu przez Fedora kontraktu z UFC się potwierdzą, będziemy świadkami wielkiego powrotu legendy MMA i długo oczekiwanej walki w UFC. Dla Emelianenko będzie to powrót po trzech latach i ostatnich trzech zwycięstwach, którze poprzedziły trzy porażki z rzędy z obecnym mistrzem wagi ciężkiej UFC, Fabricio Werdumem, Antonio Silvą i Danem Hendersonem. Fedor Emelianenko może pochwalić się rekordem (34-4, 1 NC) i wielkim uznaniem i szacunkiem wielu fanów oraz zawodników.

16 thoughts on “Nieoficjalnie Fedor Emelianenko podpisał kontrakt z UFC

  1. 8 lat temu nie było takiej dywizji ciężkiej w UFC w ogóle UFC zostało mocno zasilone Strikeforcem i WEC. Teraz Fedor będzie miał ciężej ale jeśli formę będzie miał taką jak obecnie wygląda to będzie naprawdę interesująco. Popatrze na niego jak wyglądał podczas swoich porażkowych walk a jak wyglada teraz, wyszczuplał, ma znowu ten błysk w oku. Nie chcę zapeszać ale modlę się o jego wielki powrót.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.