Nieoficjalnie Fedor Emelianenko i Frank Mir pierwszym zestawieniem turnieju wagi ciężkiej Bellatora

Bellator / Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dwa dni temu Bellator ogłosił turniej wagi ciężkiej mający wyłonić nowego mistrza, a teraz przyszła pora na ogłoszenie pierwszego zestawienia jakim będzie walka Fedora Emelianenko z Frankiem Mirem.

Legenda MMA Fedor Emelianenko mający za sobą jedną przegraną walkę w Bellatorze powita w organizacji debiutującego Franka Mira, zgodnie z raportem płynącym z Rosji od dziennikarza Denisa Geyko.

Po potwierdzeniu w piątek ośmioosobowego turnieju wagi ciężkiej mającym być rozgrywanym w 2018 roku, doniesienia z Rosji wskazują, że lka pomiędzy legendą MMA, a byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC będzie otwarciem turnieju.

Legenda MMA i były mistrz PRIDE Fedor Emelianenko, były mistrz wagi ciężkiej UFC Frank Mir oraz Roy Nelson, Matt Mitrione, Chael Sonnen, Quinton Jackson, istrz wagi półciężkiej Bellatora Ryan Bader oraz Muhammed Lawal zostali potwierdzeni jako uczestnicy turnieju, który rozpocznie się w 2018 roku.

Dla Fedora Emelianenko (36-5, 1 NC) będzie to okazja do zdobycia pierwszego zwycięstwa w Bellatorze i odrobienia straty po porażce przez KO z Mattem Mitrione na gali Bellator 180 w czerwcu tego roku.

Dla Franka Mira (18-11) będzie to debiut w organizacji Bellator z którą podpisał kontrakt w sierpniu. Mir mówił na początku roku, że rozważa zakończenie kariery, ale mógłby dalej rywalizować gdyby dostał dobrą walkę i sam wskazał nazwisko Brocka Lesnara. Kiedy jednak jego drogi z UFC się rozeszły w lipcu, szybko został pozyskany przez Scotta Cokera i jego walka z Emelianenko — o ile się potwierdzi — powinna być w kręgu jego zainteresowania.

4 thoughts on “Nieoficjalnie Fedor Emelianenko i Frank Mir pierwszym zestawieniem turnieju wagi ciężkiej Bellatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *