Nick Newell vs Justin Gaethje o pas WSOF

Jednoręki bandyta, Nick Newell (11-0) będzie pierwszym przeciwnikiem nowego mistrza WSOF w wadze lekkiej, Justina Gaethje (11-0) w pierwszej obronie pasa przez trenującego w Grudge Training Center mistrza organizacji Ray’a Sefo. Informację o tym pojedynku podał matchmaker WSOF, Ali Abdel-Aziz po po walce wieczoru gali WSOF 8. Dokładny termin pojedynku nie jest jeszcze znany.

Gaethje w organizacji Sefo stoczył jak do tej pory cztery pojedynki, z czego dwukrotnie pokonywał weteranów UFC, obydwu przed czasem, chodzi tutaj o Dana Lauzona oraz o Briana Cobba. Jednak najcenniejszym zwycięstwem Amerykanina, poza tym kiedy wygrał pas, jest pokonanie weterana światowych ringów MMA, Gessiasa Cavalcante podczas gali WSOF 2.

Specjalizujący się w poddawaniu swoich rywali Newell niedawno podpisał umowę lojalnościową z American Top Team, w organizacji World Series of Fighting wygrał jak na razie dwa pojedynki, w obydwu poddając rywali duszeniem gilotynowym. Pojedynek z Gaethje będzie odpowiedzią na jedno pytanie, czy rzeczywiście 'jednoręki bandyta’ może rywalizować z najlepszymi na najwyższym światowym poziomie? Przekonamy się o tym prawdopodobnie jeszcze w tej połowie roku.

5 thoughts on “Nick Newell vs Justin Gaethje o pas WSOF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *