Nick Diaz wakuje pas Strikeforce

(bloodyelbow.com)

Nick Diaz nie jest już mistrzem wagi półśredniej Strikeforce, ponieważ będzie walczył na UFC 137 o tytuł mistrzowski UFC z Georgesem St. Pierre.

Według Dany White, Nick Diaz jest teraz zawodnikiem UFC i zwakował pas Strikeforce, aby móc walczyć z mistrzem UFC, Georgesem St. Pierre. Jeśli chodzi o pas Strikeforce, prezes UFC powiedział, że jeszcze w tym roku dwaj najlepsi zawodnicy Strikeforce wagi półśredniej zawalczą o niego, aby wyłonić nowego mistrza. Dodał także, że Diaz może wrócić później do Strikeforce, aby walczyć z powrotem o tamten pas, jeśli będzie miał takie życzenie, ale teraz jest zawodnikiem tylko i wyłącznie UFC.

Diaz wywalczył swój pas w styczniu 2010, pokonując Mariusa Zaromskisa w pierwszej rundzie. Potem bronił pasa trzykrotnie, przeciwko zawodnikom: K.J. Noons, Evangelista „Cyborg” Santos, i Paul Daley. Na razie nie wiadomo, kto będzie się teraz bił o tytuł mistrzowski, ale najbardziej proawdopodobnymi zawodnikami są Paul Daley i Tyron Woodley. Santos ma zmierzyć się z Tarec Saffiedine w lipcu i w zasadzie to było na tyle, jesli chodzi o interesujące walki półśrednich w Strikeforce w najbliższym czasie.

7 thoughts on “Nick Diaz wakuje pas Strikeforce

  1. Nie no, ale jak Pride upadał to Henderson walczył z Rampagem a później ze Spiderem o unifikację, zresztą nie pamiętam jak to było. A teraz jak SF jest własnością Zuffy to chyba nie powinni tej zasady wyłączności stosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *