Nick Diaz vs. Robbie Lawler 2 w planach na UFC 266

@Madnessmma_ Twitter

Wygląda na to, że powrót Nicka Diaza do Oktagonu UFC jest coraz bliższy urzeczywistnienia, ponieważ szef organizacji Dana White oznajmił, że planuje zestawić rewanż Nicka Diaza z Robbie Lawlerem na gali UFC 266.

Po tym jak Diaz zobowiązał się do powrotu do Oktagonu po ponad sześcioletniej przerwie, prezydent UFC Dana White ujawnił, że w planach jest zestawienie rewanżu z Lawlerem.

White powiedział w środę Aaronowi Bronsteterowi z TSN, że starcie pomiędzy byłym mistrzem Strikeforce Diazem (26-9 MMA, 7-6 UFC) i byłym pretendentem do tytułu UFC Lawlerem (28-15 MMA, 13-9 UFC) jest „w planach” na wrześniowej gali.

MMA Junkie dowiedziało się od anonimowej osoby, że jedna ze stron ustnie zgodziła się na rewanż w walce co-main event w wadze półśredniej na UFC 266, która jest zaplanowana na 25 września w Las Vegas.

Ci dwaj zawodnicy zmierzyli się w Oktagonie w 2004 roku na gali UFC 47. Diaz wygrał walkę przez pamiętny nokaut, odprawiając Lawlera w drugiej rundzie.

Diaz nie walczył od stycznia 2015 roku, kiedy to na UFC 183 zmierzył się z Andersonem Silvą. Walka została uznana za no-contest po tym jak Silva uzyskał pozytywne wyniki testów antydopingowych na obecność w organizmie drostanolonu i androsteronu, a Diaz oblał testy za marihuanę. Wcześniej Diaz przegrał z ówczesnym mistrzem Georgesem St-Pierre przez jednogłośną decyzję. W latach 2008-2011 Diaz wygrał 11 walk, w których zdobył i obronił tytuł mistrzowski Strikeforce w wadze półśredniej.

Lawler natomiast ostatnio walczył w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to przegrał przez decyzję z Neilem Magnym. Obecnie ma złą passę czterech przegranych walk z jego ostatnim zwycięstwem w 2017 roku. Lawler zdobył tytuł mistrza wagi półśredniej UFC w 2014 roku. Obronił go dwukrotnie, zanim stracił go na rzecz Tyrona Woodleya w 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *