Nicco Montano vs. Valentina Shevchenko planowane na galę UFC on FOX 30 w Calgary

MMA Fight Night Live

UFC planuje pojedynek o pas kategorii muszej kobiet, który ma odbyć się podczas kanadyjskiej gali.

Organizacja UFC planuje zestawić pojedynek pomiędzy Nicco Montano (4-2) i Valentiną Shevchenko (15-3), którego stawką będzie mistrzowski pas w kategorii muszej kobiet. Pojedynek planowany jest na co-main event gali UFC on FOX 30, która odbędzie się 28 lipca w kanadyjskim Calgary.

Nicco Montano to zwyciężczyni programu TUF: A New World Champion. Zwycięstwo przez jednogłośną decyzję w finale z Roxanne Modafferi, pozwoliło jej zostać pierwszą mistrzynią w kategorii muszej kobiet w organizacji UFC. Przed występem w programie TUF walczyła w organizacji KOTC, której była mistrzynią, a także stoczyła jeden pojedynek na gali HD MMA 7, przegrywając z Julią Avila.

Valentina Shevchenko jest niezwykle doświadczoną zawodniczką, która ma na swoim koncie wiele tytułów wywalczonych w K1 i Muay-Thai. Od 2003 roku występuje również w MMA, a w 2015 roku zadebiutowała w UFC. Walczyła o mistrzowski pas kategorii koguciej z Amandą Nunes, przegrywając przez niejednogłośną decyzję. Aktualnie występuje w kategorii muszej, w której stoczyła na razie jeden pojedynek, poddając Priscilę Cachoeirę w 2 rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.