Nicco Montano ukarana zawieszeniem po wykryciu w jej organizmie ostaryny

Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Była mistrzyni nie przeszła pomyślnie antydopingowych testów.

Powiększa się grono zawodników mających na koncie kary zawieszenia wyznaczone przez Amerykańską Agencję Antydopingową. W próbce pobranej od Nicco Montano (4-2, 1-0 w UFC) 25 października wykryto ostarynę za co zawodniczka została zawieszona 15 listopada. USADA zdecydowała o ukaraniu Nicco 6-miesięcznym zawieszeniem tak, więc zawodniczka może już szykować się do powrotu do klatki.

W swoim oświadczeniu zawodniczka podziękował osobom, które wspierały ją w ostatnim czasie i zapowiedziała swój powrót do walki w lecie.

W zeszłym roku grupa zawodników, która została ukarana po wykryciu ostaryny powiększyła się także o nazwiska takie jak: Sean O’Malley, Marvin Vettori oraz Augusto Mendes. W każdym z tych przypadków, ze względu na częste zanieczyszczenia suplementów właśnie tym środkiem, podjęto decyzje o identycznym wymiarze kary.

Montano była pierwszą mistrzynią UFC wagi muszej – tytuł zdobyła dzięki zwycięstwie w finale show The Ultimate Fighter, w którym mierzyła się z Roxanne Modafferi. Później 2-krotnie wypadała z zaplanowanej walki w obronie mistrzowskiego pasa: z powodu kontuzji a następnie problemów ze zrobieniem wagi i dlatego została pozbawiona tytułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *