Newsy o Strikeforce

Kilka dni temu kolega GSP pisał o powrocie organizacji STRIKEFORCE do organizowania gal, dzisiaj mamy trochę informacji o najbliższej gali. Event ma odbyć się 11 kwietnia, w Kaliforni.

Jak podają zagraniczne serwisy były mistrz wagi średniej Strikeforce, Frank Shamrock (23-9-2) zmierzy się z weteranem UFC, oraz EliteXC – Nickiem Diazem (18-7). Czekamy tylko na oficjalne potwierdzenie pojedynku, które może wyjść na świat już dzisiaj.

Shamrock wraca do akcji, po porażce z Cungiem Le w marcu.Frank złamał w tej walce rękę, i nie mógł startować w MMA z powodu rehabilitacji. Warto przypomnieć, że Frank stracił w tej walce pas wagi średniej Strikeforce.

Nick Diaz będzie debiutował w organizacji Strikeforce. Aktualnie Nick wygrał 3 ostatnie swoje walki pod rząd, w EliteXC, oraz DREAM. Ostatni raz walczył w lipcu, 2008 roku. Była to wygrana walka przez TKO z Thomasem Dennym.

Shamrock startował w kategorii 185 funtów, Diaz wachał się między 160, a 170 funtów. Więc jeszcze niewiadomo w jakiej kategorii wagowej zawodnicy będą walczyć. Więcej informacji wkrótce.

Dowiedzieliśmy się również, że weteran UFC, Pride, oraz EliteXC – Phil Baroni (13-10) zawalczy w Strifeforce. Phil ma wystąpić w gali majowej bieżącego roku. Nie ma jeszcze przeciwnika dla Baroniego ale wiemy, że Phil walczyć będzie w kategorii welterweight.

Jak narazie Phil jest niepokonany od trzech walk, lecz jego przeciwnicy w tych walkach, to raczej trzecia liga.

O Strikeforce dowiedzieliśmy się także, że planują w tym roku 16 gal, które mają być puszczane na cały świat w telewizji. Strikeforce wzmacnia się kupując kilku z zawodników z upadłego EliteXC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *