Neiman Gracie: „Zwycięstwo w walce wieczoru gali Bellator 274 da mi szansę na kolejną walkę o tytuł”

Bellator

Neiman Gracie postrzega sobotni pojedynek wieczoru gali Bellator 274 przeciwko Loganowi Storleyowi jako eliminator do tytułu w wadze półśredniej – tak długo, jak uda mu się go definitywnie rozstrzygnąć.

W kategorii wagowej 170 funtów w Bellatorze robi się gorąco. Gracie (11-2 MMA, 9-2 BMMA) walczy ze Storleyem (12-1 MMA, 7-1 BMMA) w ten weekend, mistrz Yaroslav Amosov będzie bronił tytułu przed Michaelem Page’em na Bellator London w maju, a były mistrz Douglas Lima zmierzy się z Jasonem Jacksonem na tej samej karcie.

Jedyną osobą, która w tym momencie ma zagwarantowaną walkę o tytuł jest „MVP”, a wszyscy inni będą walczyć o pozycję. Gracie jest znaczącym graczem w tej grupie i zamierza postawić na swoim, wygrywając ze Storleyem w Mohegan Sun Arena w Uncasville.

„Wszystko zależy od tego jak duża będzie wygrana” – powiedział Gracie dziennikarzom podczas czwartkowego dnia medialnego. „Jeśli to będzie mocne skończenie i świetna wygrana, myślę, że to postawi mnie na pewno w pozycji do następnego title shota. To zależy też od tego jak rozegrają się inne walki, więc będziemy musieli po prostu zobaczyć co się wydarzy.”

Pojedynek pomiędzy Gracie i Storleyem jest wyjątkowy. To nie tylko pojedynek dwóch najwyżej sklasyfikowanych zawodników w wadze 170 funtów, ale również historyczna walka, która będzie pierwszą pięciorundową, nie tytułową walką wieczoru w historii Bellatora.

Gracie powiedział, że cieszy się z dodatkowych dwóch rund, a biorąc pod uwagę jego nazwisko nie miałby nic przeciwko, gdyby walka była „bez limitu czasowego”.

Ostatecznie jednak, Gracie uważa, że jest to pojedynek, który pozwoli mu zabłysnąć, zwłaszcza, że spodziewa się, że Storley będzie próbował atakować go w parterze.

„Myślę, że ta walka będzie angażująca w każdej płaszczyźnie” – powiedział Gracie. „Będzie grappling. Będą uderzenia. To będzie przekrojowa walka. Ciężko jest wszystko przewidzieć. Ale sądząc po sposobie w jaki on walczy, myślę, że będzie więcej grapplingu.

To jeden z moich najlepszych obozów treningowych, więc jestem pewny, że wygram tę walkę. Trudno jest przewidzieć jak, ale jestem pewien, że ta walka nie pójdzie w decyzję.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.