Nate Marquardt już nie jest zawieszony

(mmamania.com)

Były zawodnik wagi średniej UFC, Nate Marquardt – już nie jest zawieszony, przynajmniej przez Komisję Sportową Stanu Pennsylvania (PSAC).

Marquardt nie przeszedł testów medycznych przed walką na UFC on Versus 4 w zeszłym miesiącu i PSAC nie wydała mu zgody na start. Okazało się wtedy, że poziom testosteronu w jego krwi był bardzo zawyżony i nie mieścił się w ustalonych normach. Marquardt został oskarżony o stosowanie terapii hormonalnej, a sam zainteresowany przyznał potem, że musiał to robić, z uwagi na swój wiek i przeszłość zawodniczą.

No to czemu anulowali mu zawieszenie? Odpowiada Greg Sirb, dyrektor wykonawczy PSAC: „Spełnił nasze wymagania medyczne.”

To oznacza, że Marquardt może walczyć w stanie Pennsylvania – tyle że nie pod szyldem Ultimate Fighting Championship. A to dlatego, że prezes UFC Dana White wyrzucił go po incydencie związanym z UFC on versus 4 (24 godziny przed galą UFC Nate zostawił promotora bez zawodnika dla swojego przeciwnika – szczęśliwie Charlie Brenneman go zastąpił, ale nie zmieniło to decyzji White’a o natychmiastowym rozwiązaniu kontraktu z Marquardtem).

4 thoughts on “Nate Marquardt już nie jest zawieszony

  1. Niech idzie do Strikeforce. Akurat Jacare nie ma z kim walczyć, ewentualnie jakby się uparł przy WW, to przecież Diaz zwakował pas, także Nate tam by się przydał, wypełnić luki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *