Nate Diaz za porażkę na UFC on FOX 13 obwinia kontuzję odniesioną na obozie treningowym

ufc.com

 

Dla wszystkich śledzących karierę Nate’a Diaza był to niezapomniany tydzień chociaż on samo może o wszystkim szybko zapomnieć.

W środę, na trzy dni przed jego walką z Rafaelem dos Anjosem oraz powrotem do akcji od ponad roku, zorganizowano media trening na który Nate Diaz zaspał. W czwartek na konferencji dla mediów, Nate zapytany o kontrakt jaki UFC podpisało z Philem „CM Punk” Brooksem, Diaz powiedział wszystko poza tym, czego większość się spodziewała, że powie. W piątek podczas oficjalnego ważenia, Nate Diaz przekroczył limit wagi o pięć funtów i  zrezygnował ze zbijania wagi. Ta decyzja kosztowała go utratę 20 procent gaży na rzecz rywala.

W sobotę podczas gali UFC on FOX 13, Nate Diaz (17-10 MMA, 12-8 UFC) przegrał walkę z Rafaelem dos Anjosem (23-7 MMA, 12-5 UFC), który od dwóch sędziów dostał punktację 10-8 za jedną rundę.

Nate Diaz za swoją porażkę obwinia kontuzję jakiej doznał podczas obozu treningowego.

„Przyszedłem tutaj by walczyć i wygrać. Wpadłem w pewne problemy podczas obozu. Wiem, co mogę zrobić i przyszedłem tutaj by zarobić. Miałem pewne problemy i doznałem kontuzji przez co może nie byłem w najlepszej formie. Jestem tu, by walczyć i byście mnie widzieli. Nie jestem jak inni goście, którzy odwołują walki przez kontuzje. Bez względu na wszystko jestem tutaj by pokazać na co mnie stać. Szkoda, że nie byłem w lepszej formie i nie miałem lepszych sparingów. Następnym razem. Będzie tak następnym razem. Chcę dostać pracę i chcę by wszystko wyglącało dobrze.”

Nate Diaz znów wrócił na środek stawki wagi lekkiej podczas gdy Rafael dos Anjos zdobył szansę na walkę o pas z mistrzem Anthony Pettisem.

3 thoughts on “Nate Diaz za porażkę na UFC on FOX 13 obwinia kontuzję odniesioną na obozie treningowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.