Nate Diaz odrzucił propozycję walki z Edsonem Barbozą

Manager Brazylijczyka ujawnia kulisy kontraktowania walki na UFC Fight Night 57.

22 listopada Edson Barboza (15-2, 9-2 w UFC, #6 w rankingu UFC) dopisał do swojego rekordu 15 wygraną pokonując przez jednogłośną decyzję Bobby’ego Greena (23-6, 4-1 w UFC, #9 w rankingu UFC). Jednak pierwotnie to nie King miał być przeciwnikiem Juniora.

Manager Edsona, Alex Davis powiedział, że przed Greenem propozycję walki otrzymał Nate Diaz (17-9, 12-7 w UFC, #14 w rankingu UFC).

On miał walczyć z Natem Diazem ale Diaz odrzucił propozycję walki.”

Wygraniem 5 z ostatnich 6 walk Barboza zagwarantował sobie wysoką pozycję w rankingu UFC. 13 grudnia Nate Diaz zmierzy się z Rafael dos Anjosem (22-7, 11-5 w UFC, #3 w rankingu UFC), zwycięzca tej walki teoretycznie ma duże szanse na to aby w kolejnej potyczce stanąć naprzeciw Edsona.

Jest teraz Rafael dos Anjos vs. Nate Diaz i kilka innych dobrych walk, więc Barboza będzie walczył z wygranym w jednej z tych walk. Myślę, że walka z Diazem byłaby dobra do wypromowania Barbozy w mediach. Edson nie mówi zbyt dużo, więc walka z Diazem miałaby sens ale potyczka z Bobbym Greenem również była dobrą walką.”

Zdaniem managera Edson może w przyszłości być mistrzem wagi lekkiej.

Wierzę, że on ma wszystko potrzebne do stania się mistrzem wagi lekkiej UFC. Wiem do czego on jest zdolny. Stał się topowym zawodnikiem MMA a to jest najlepszy moment jego kariery. Jestem tego pewny.”

Niewątpliwie Barboza jest zawodnikiem który zasługuję na naszą uwagę ale zdobyć mistrzostwo UFC w zatłoczonej wadze lekkiej będzie mu bardzo trudno..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.