Nate Diaz i Dustin Poirier oznajmili, że zawalczą o pas wagi 165 funtów, Dana White zaprzecza

Zarówno Nate Diaz jak i Dustin Poirier oznajmili na swoich Twitterach, że zawalczą na gali UFC 230 o pierwszy tytuł wagi super lekkiej 165 funtów mimo, że Dana White zaprzecza, by organizacja miała zamiar dodać nową kategorię wagową.

Gala UFC 230 odbędzie się 3 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku i mimo, że wciąż nie ma ogłoszonej walki wieczoru, karta walk zwłaszcza z głównymi pojedynkami zapowiada się niezwykle interesująco.

Właśnie w związku z tym, że organizacja nie zestawiła jeszcze walki wieczoru, Nate Diaz (19-11) oznajmił, że jego walka z Dustinem Poirierem (24-5) będzie głównym pojedynkiem wieczoru, a stawką ma być pierwszy pas mistrza w nowej kategorii super lekkiej.

„Z przyjemnością mogę ogłosić, że wprowadzę nową kategorię wagową do UFC. Będę walczył w pojedynku wieczoru w dniu 3 listopada w Nowym Jorku przeciwko Dustinowi Poirierowi i pierwszy tytuł mistrza wagi 165 funtów. Cieszę się, że mogę być częścią historii @ufc @danawhite.”

Nate’owi Diazowi wtórował Dustin Poirier, który również umieścił na swoim Twitterze informację o tym, że zawalczy z Diazem w walce wieczoru, której stawką będzie mistrzowski pas nowej kategorii.

„To była długa podróż, ale oto jesteśmy. NYC pierwszy w historii pas UFC w wadze 165 funtów! #therewillbeblood #thugjitsu „

Jak się okazuje, prezydent UFC Dana White zdementował informacje o tym jakoby organizacja miała wprowadzić nową kategorię wagowę, przynajmniej nie teraz. Brett Okamoto z ESPN osobiście zapytał o to White’a.

„Właśnie rozmawiałem z Daną White’em przez telefon, zaprzeczał wszelkim informacjom mówiącym o planach zorganizowania w Madison Square Garden walki o tytuł w kategorii 165 funtów. Mówi, że nadal pracuje nad walką wieczoru dla gali UFC 230.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *