Najbliższe plany Andersona Silvy…

Po swoim debiucie w wadze w półciężkiej w walce z James’em Irvin’em na UFC Fight Night 14 mistrz wagi średniej Anderson Silva wraca do dywizji do 185 lbs ażeby bronić tytułu w walce z Jushin’em Okami . Informację tą potwierdził manager Silvy – Ed Soares na antenie taggradio, ponadto dodał, że termin walki nie będzie ustalony do 19 lipca kiedy się odbędzie walka z Irvin’em. Soares i Silva chcą dograć terminy aby Anderson był w najlepszej możliwej formie fizycznej (źródła bliskie taggradio’u wskazują na informacje, że władze UFC chciałyby ten pojedynek ustawić na UFC 88, które się odbędzie 6 sierpnia w Atlancie).
Silva przejechał po wadze średniej UFC w bardzo szybki i skuteczny sposób (6-0 w tym 6 przed czasem), broniąc 3 krotnie pasa mistrzowskiego po zwycięstwie z byłem mistrzem Rich’em Franklin’em w październiku 2006.
Silva zgodził się wziąć walkę z Irvin’em, gdyż UFC chciało skontratakować gale Aflliction „Banned”, która również odbędzie się 19 lipca. Poza tym UFC i Spike TV dają odbiór za darmo na zwykłych kablówkach a Aflliction chce prawie 40$ za PPV.
Soares, który jest także menedżerem Machidy, zapewnie że Silva nie chce zacząć biegu po dywizji lekkociężkiej, gdyż to Lyoto jest na dobrej drodze do tego. „Anderson jest kumplem Lyoto i nie chce z nim walczyć”.
Pomimo świetnego rekordu Machidy (13-0) to Lyoto prawdopodobnie nie dostanie teraz szansy na walke z Griffinem, który zdobył tytuł na UFC 86. Lyoto ma dostać jeszcze jedną walką przed title shot’em(Soares dodaje, że w październiku Machida ma walczyć, przeciwik jest już wytypowany, ale nic nie jest podpisane).
Soares ciągle naciska aby walki Anderson’a były wielkimi wydarzeniami
„W odpowiednim czasie podejmiemy pewne kroki” mówi Soares „Silva nie może się doczekać aby walczyć z najlepszymi na świecie i tworzyć spektakle. W tym momencie swej kariery chce aby każda jego walka była wydarzeniem”.
Dywizja do 205 lbs może stwarzać warunki do walk z Chuck’iem, Rampage’m i Forrest’em tworząc świetne okazje dla walk z Andersonem.
„Jak się pojawiają pretendenci do tytułu MW UFC Anderson chce z nimi walczyć” mówi Soares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *