Nadchodzi KSW15!

Już nie wiele czasu dzieli nas od arcy wydarzenia jakim bez wątpienia będzie piętnasta gala „Konfrontacji Sztuk Walki”. Widowisko, które odbędzie się 19 marca w warszawskiej hali Torwar to na pewno wydarzenie historyczne, ponieważ jednego wieczora, w ringu KSW skrzyżują rękawice czołowi zawodnicy z Polski, a także wielcy wojownicy z wielu zakątków świata. Emocji nie zabraknie, a wszyscy ci, którzy zdecydowali się zakupić wejściówki na KSW15 będą wspominać zawody jeszcze długo po ich zakończeniu.


Podczas KSW15 zobaczymy dziewięć walk ekstra w pięciu kategoriach wagowych. W finale turnieju wagi lekkiej (do -70kg) wystąpi Maciej Górski. Rywalem zawodnika KSW Team będzie Fin Niko Puhakka. Drugim rozegranym na KSW15 finałem będzie ten z gali KSW Extra 2 – President Cup. W szranki o turniejowy pas wagi półśredniej (do -77kg) stanie dwóch znakomitych zawodników. Polskę reprezentować będzie Aslambek Saidov, a jego przeciwnikiem będzie młody talent z Niemiec, Ruben Crawford.

Na gali KSW15 dojdzie również do dwóch bardzo interesujący pojedynków w wadze średniej (do -84kg). W pierwszym z nich spotkają się ze sobą Antoni Chmielewski i Anglik James Zikic. Drugim, jakże ekscytującym starciem będzie walka o pas Międzynarodowego Mistrza Federacji KSW pomiędzy Krzysztofem Kułakiem i Michałem Materlą. Obaj zawodnicy bili się już ze sobą w finale turnieju na gali KSW6. Wtedy lepszym okazał się Materla. Jak będzie tym razem? Okaże się wkrótce.

Piętnasta gala „Konfrontacji Sztuk Walki” przyniesie nam również pojedynek w wadze ciężkiej (do -100kg). W tej chwili wiadomo, że nasz kraj reprezentować będzie Karol Bedorf. Rywala dla pochodzącego ze Szczecina wojownika poznamy już niebawem.

Kolejnym imponującym starciem będzie bez wątpienia debiut w formule MMA Marcina Różalskiego. Popularny „Różal” to jeden z najbardziej utytułowanych fighterów K-1 w Polsce, który postanowił spróbować swoich sił w wszechstylowej walce wręcz. Pierwotnie przeciwnikiem Różalskiego miał być inny zawodnik reprezentujący K-1, Paweł Słowiński. Niestety z przyczyn osobistych Słowiński nie będzie mógł wystąpić. Nowy oponent „Różala” zostanie ogłoszony wkrótce.

Niespełna dwa lata musieliśmy czekać na kolejną walkę Łukasza Jurkowskiego na gali „Konfrontacji Sztuk Walki”. Podczas KSW15 czeka nas wielki „come back”. Popularny „Juras” skrzyżuje rękawice z czołowym europejskim zawodnikiem, pochodzącym z Finlandii Tonim Valtonenem. Walka odbędzie się w wadze półciężkiej (do -93kg).

Dwie wisienki na torcie to pojedynki wieczoru. W pierwszym z nich najlepszy zawodnik wagi półciężkiej w Polsce, Jan Błachowicz zmierzy się z Kameruńczykiem Rameau Thierry Sokoudjou. Rywal Błachowicza to znakomity wojownik, który walczył dla takich organizacji jak PRIDE i UFC. W drugiej walce wieczoru gali KSW15 zobaczymy czołowego fightera wagi średniej w Europie, Mameda Khalidova. Pojedynki mieszkającego w Olsztynie zawodnika zawsze elektryzują i tak też będzie tym razem, bo rywal z którym przyjdzie się jemu mierzyć to wojownik z najwyższej półki.

Tak oto prezentuje się niemalże kompletne zestawienie walk gali KSW15. Wszystkie nieodkryte karty będą wkrótce odsłonięte. Mimo, że biletów na galę już nie ma zapraszamy do oglądania transmisji z tego niezwykłego wydarzenia. I tym razem będzie można oglądać wydarzenie w Polsacie Sport (od 20:00) i na Polsacie (od 21:30).

2 thoughts on “Nadchodzi KSW15!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *