Naciski na zwakowanie pasa wagi półciężkiej powodem napiętych relacji Daniela Cormiera z UFC

MMAFighting.com

Reprezentant AKA chce bronić obu posiadanych tytułów.
Plotki głoszą, że podczas UFC 232 dojdzie do rewanżowego starcia powracającego po odbyciu kary zawieszenia, Jona Jonesa (22-1 1 NC, 16-1 1 NC w UFC) z Alexandrem Gustassonem (18-4, 10-4 w UFC, #1 w rankingu UFC). Zanosi się na to, że organizacja UFC che by stawką tego pojedynku był pas wagi półciężkiej, który obecnie dzierży Daniel Cormier (21-1 1 NC, 10-1 1 NC w UFC). Mistrz kategorii -93kg i ciężkiej we wczorajszym odcinku Ariel Helwani’s MMA Show przyznał, że organizacja naciska na zwakowanie pasa dywizji półciężkiej.

Wszyscy wiedzą co myślę o Jonie Jonesie. Relacje są napięte, delikatnie mówiąc, skoro oni chcą dać mu walkę o pas. Muszę zachować profesjonalizm.

Cormier przegrał walkę z Jonesem na UFC 214 jednak z powodu pozytywnego wyniku testów antydopingowych rywala odzyskał tytuł. Ostatecznie Jones otrzymał karę 15-miesięcznego zawieszenia, które zakończy się 28 października. W ostatniej walce Cormier pokonał Stipe Miocicia i zdobył pas wagi ciężkiej. Daniel zapewnia, że nie ucieka od obron tytułów jednak obecnie zmaga się z kontuzją ręki.

Chciałbym walczyć, ale do tego nie może dojść teraz.

Reprezentant AKA powiedział też, że zapytał włodarzy organizacji o możliwość walki z wygranym pojedynku Jones vs. Gustafsson.

Nie mogę tego odrzucić. Mam głód walki i rywalizacji z najlepszymi na świecie. Nie ma znaczenia jak bardzo go nienawidzę, i tak jest fenomenalnym talentem. Ale koniec końców on jest oszustem, chcę z nim walczyć kolejny raz.

Cormier i Jones po raz pierwszy rywalizowali podczas UFC 192, wówczas Jon pokonał rywala decyzją sędziów. Z Gustafssonem Bones walczył jeszcze w 2013r. podczas gali oznaczonej numerem 165, po wyrównanym starciu sędziowie wskazali na wygraną Amerykanina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *