NAC będzie monitorować Manela Kape z UFC w związku z wykryciem zakazanych substancji w organizmie

Manel Kape jest ostatnim zawodnikiem UFC, u którego w Nevadzie wykryto metabolit Minocykliny M3, ale nie spotka go za to żadna poważna kara.

We wtorek na comiesięcznym spotkaniu Nevada Athletic Commission, które odbyło się w Las Vegas, Kape stanął przed komisją na przesłuchaniu podczas telekonferencji, w której osiągnięto porozumienie, że będzie musiał spełnić wymagania na dwóch testach antydopingowych do 30 września, aby otrzymać ponowną licencję w stanie.

„Przedstawiony sposób postępowania jest zgodny z naszą dotychczasową praktyką dotyczącą spraw związanych z metabolitami M3” – powiedział dyrektor wykonawczy NAC Jeff Mullen. „Dwa testy przeprowadzone przez USADA w ciągu sześciu miesięcy, jeśli komisja wyrazi zgodę w tej sprawie, będą trwały od 22 kwietnia do 30 września. Wyniki testów muszą być poniżej 100 pikogramów lub negatywne. Jeśli taki będzie rezultat, zawodnik nie będzie musiał wracać przed komisję w celu uzyskania licencji. Jednakże, wszystkie inne standardowe wymagania dotyczące badań lekarskich i licencji nadal będą obowiązywać, aby ubiegać się o zezwolenia i aby móc walczyć w Nevadzie”.

Kape, do którego dołączył starszy wiceprezes UFC ds. zdrowia i wyników sportowców Jeff Novitzky, nie zabrał głosu podczas przesłuchania. Komisja jednogłośnie przegłosowała warunki umowy, które zostały sformułowane na podstawie dotychczasowych precedensów w sprawach dotyczących metabolitów M3.

Informacje o tym, że Kape został zgłoszony, pojawiły się po ogłoszeniu pozytywnego wyniku testu w mediach społecznościowych. Kape poinformował, że 9 kwietnia wyniki testu na obecność zakazanych substancji wykryły 17 pikogramów na mililitr. Wkrótce potem post został usunięty.

„Zacznę od jednoznacznego stwierdzenia, że nie zażywałem celowo DHCMT ani żadnej innej zakazanej substancji” – napisał Kape. „Nie mam pojęcia, jak to się znalazło w moim organizmie. Nigdy nie miałem problemu z poprzednimi testami w ramach tego programu i niedorzecznością jest myślenie, że celowo użyłbym zakazanej substancji (DHCMT), której metabolit pozostawałby w moim organizmie przez miesiące, a czasem lata, jak wiem, że często się to zdarza.”

W ostatnich latach wielu zawodników uzyskało pozytywne wyniki testów na obecność metabolitu M3, w tym najbardziej notorycznie Jon Jones w 2019 roku. Od tego czasu UFC, USADA i NSAC ściśle współpracowały, aby ustanowić nieostre wymagania dla fighterów, którzy uzyskują pozytywny wynik w niższym zakresie pikogramów.

Kape ma zaplanowaną walkę z Rogerio Bontorinem na UFC 275, która odbędzie się 11 czerwca w Kallang w Singapurze. Jeśli wygra, będzie to już trzecia walka z rzędu dla byłego mistrza RIZIN, po tym jak jego kariera w UFC zaczęła się od 0-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *