Na trzy tygodnie przed UFC 230, Daniel Cormier wciąż nie uporał się z kontuzją dłoni

ufc.com

Daniel Cormier wciąż ma problem z kontuzjowaną dłonią, która nie pozwala mu w pełni przygotować się do pojedynku z Derrickiem Lewisem na gali UFC 230. Nie jest to dobry prognostyk przed walką w obronie pasa.

UFC dosyć niespodziewanie zestawiła pojedynek Daniela Cormiera z Derrickiem Lewisem jako walkę wieczoru nowojorskiej gali, której stawką będzie tytuł mistrza wagi ciężkiej.

Dla Cormiera będzie to powrót do Oktagonu po zwycięskiej walce ze Stipe Miocicem na gali UFC 226. „DC” znokautował Miocica w pierwszej rundzie zostając podwójnym mistrzem kategorii półciężkiej i ciężkiej. Niestety w walce tej, Cormier doznał urazu ręki.

„DC” określił kontuzję jako wybicie palca:

„To jest problem z wybitym palcem i nie możesz go wypchnąć, aby wskoczył w swoje miejsce. Na takim etapie teraz jestem. Zakres ruchu po prostu nie jest całkowicie pełny.”

Jeżeli Cormier nie upora się z tą kontuzją przed walką może się jeszcze okazać, że pojedynek zostanie odwołany. Podjęcie ryzyka i rywalizacja z takim urazem byłaby z kolei bardzo głupią decyzją zwłaszcza, że stawką walki jest tytuł mistrza.

8 thoughts on “Na trzy tygodnie przed UFC 230, Daniel Cormier wciąż nie uporał się z kontuzją dłoni

 1. Pewnie walki nie będzie ale tym razem na kilkanaście dni do walki wiadomo że coś nie tak jest Z zawodnikiem .A nie tak jak kiedyś organizacja trzyma w tajemnicy a później parę dni do walki i odwołuje .np przykład ostatnia walka Max hollway.

 2. Lewis jest grozny, nawet gdy nie jest grozny:)
  Albo ufc ustawi walke, albo dc go zmiecie..
  Teorie spiskowe tez biore pod uwage= b slaba dywizja…
  Potrzebuja charyzmatycznego miszcza z hameryki , co ciosem uwali nawet byka..
  Patrz przyklad francuzkiego predatora..
  Z nim akurat sie nie udalo, ale widac ze probuja dalej.
  To wszystko jest proste jak 2+2.
  Powodzenia dla widzow , ktorzy wezma ta walke na powaznie…

 3. Witam. Volkov super walczył byłem pod wrażeniem i mi takiego JJ ze stylu walki przypominał. Lewis to dramat tylko ze cios ma… tak to szkoda gadac moim zdaniem nie zasługuje na pas… DC nie lubie ale tu trzymam jego stronę!! To jakby Nelson przypadkiem miał w 3 walkach lucky punch i zdobył tytuł!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *