Muhammad Mokaev zadebiutuje w Oktagonie w walce z Codym Durdenem na marcowej gali UFC Fight Night

Muhammad Mokaev Twitter

Muhammad Mokaev dostał szansę o którą prosił i zmierzy się w swojej pierwszej walce w organizacji UFC z Codym Durdenem na gali UFC Fight Night zaplanowanej na 19 marca.

Dwie osoby znające szczegóły pojedynku poinformowały niedawno MMA Junkie o rezerwacji walki, ale organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu.

Były mistrz IMMAF, Mokaev (6-0, 1 NC MMA, 0-0 UFC) zdobył uznanie za niezrównaną dominację w karierze amatorskiej. Według Mokaeva, jego rekord w MMA wynosi obecnie 30-0. Wiodąca baza danych MMA Tapology notuje rekordy 22-0 jako amatora, 5-0 jako zawodowca i 1-0 w walkach pokazowych.

W 2020 roku Mokaev przeszedł na zawodowstwo i wygrał swój debiut przez jednogłośną decyzję na gali Brave CF 37. Walczył jeszcze cztery razy pod szyldem tej organizacji i wygrał 3-0 z jednym starciem zakończonym jak nierozstrzygnięte i trzema skończeniami. 21-latek, ostatnio walczył we wrześniu, kiedy to pokonał Blaine’a O’Driscolla na Brave CF 54. W listopadzie podpisał kontrakt z UFC.

„Jeśli się zgodzi, to naprawdę chcę go rozbić” – powiedział Mokaev o swoim kolejnym przeciwniku. „Widziałem, że wielu moich zwolenników tweetowało, „Zmiażdż go”, a jeśli ludzie chcą to zobaczyć, to właśnie po to tu jestem”.

Durden (12-3-1 MMA, 1-1-1 UFC), urodzony w Georgii zawodnik, ma za sobą trzy walki w UFC, w których uzyskał bilans 1-1-1. Swoje pierwsze zwycięstwo w organizacji odniósł 20 listopada, kiedy to pokonał Aori Qilenga przez jednogłośną decyzję.

Po walce Durden wyraził swoją radość z faktu, że wysłał Qilenga „z powrotem do Chin, skąd pochodzi”. Ta wypowiedź nie spodobała się wielu osobom, w tym Mokaevowi, który na Twitterze zastanawiał się, czy Durden powinien być przeciwnikiem w jego debiucie.

„Nie podoba mi się rasistowski komentarz Cody’ego Durdena w jego wywiadzie. Czy powinienem rozwalić tego gościa w moim debiucie w UFC?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *