Możliwa zmiana terminu UFC 169: Barao vs Faber 2

Prognozy pogody są mało optymistyczne jeśli chodzi o odbywające się w przyszły weekend dwie duże imprezy sportowe.

Odkryty stadion na którym ma się odbyć w niedzielę Super Bowl w East Rutherford może zostać zasypany śniegiem, dlatego wielce prawdopodobne jest przeniesienie zawodów na 1 lutego. Ta zmiana może bardzo skomplikować życie organizatorów gali UFC 169, która ma się odbyć właśnie w sobotnią noc. To z pewnością czarny scenariusz, który spędza sen z powiek organizacji MMA. Czy UFC ma jednak jakiś plan awaryjny?

Okazuje się, że takowy plan jest.

Według szefa PR UFC, Dave’a Shollera jeżeli pogoda zmusi organizatorów NFL do przeniesienia zawodów na sobotę – wtedy UFC 169 odbędzie się w niedzielę w nocy.

Logistycznie i finansowo, takie przenosiny wiążą się z wieloma problemami – zawodnicy będą musieli ważyć się w sobotę, miejsce organizacji musi być przygotowane na niedzielny wieczór, a wszyscy nadawcy i pozostałe media muszą przygotować się do zmian. To spora komplikacja, ale nie jest to niemożliwe. To na pewno lepsze rozwiązanie niż takie w którym obydwa wydarzenia sportowe odbyły się w tym samym czasie. Wiązałoby się to ze stratą wykupień subskrypcji pay-per-view.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *