Movlid Khaybulaev przechodzi do finału turnieju wagi piórkowej po zwycięstwie nad Brendanem Loughnane’em na gali PFL #9 2021

Cooper Neill / PFL

Movlid Khaybulaev jest o jedną walkę od wygrania miliona dolarów w finale turnieju wagi piórkowej dzięki zwycięstwu w półfinałowej walce przeciwko Brendanowi Loughnane’owi na gali PFL #9 2021.

Niepokonany 30-latek wypunktował Brendana Loughnane’a (21-3) w walce wieczoru 2021 PFL Playoffs 3 na gali PFL #9. Movlid Khaybulaev (18-0-1) zwyciężył przez niejednogłośną decyzję i zmierzy się teraz z Chrisem Wade’em, który pokonał Bubbę Jenkinsa w co-main evencie. Do pojedynku dojdzie na gali 2021 PFL Finals 27 października.

Zwycięstwo Khaybulaeva było dość oczywiste i dominujące pomimo niejednogłośnej decyzji.

W pierwszej rundzie Khaybulaev całkowicie dominował. Obalił Loughnane’a we wczesnej fazie walki i utrzymywał go w parterze przez całą rundę. Loughnane dobrze radził sobie z unikaniem ciężkich ciosów, ale nie był w stanie wstać ani wyprowadzić żadnego ataku z pleców.

Druga runda obfitowała w więcej akcji w stójce. Była to dość wyrównana walka, ale w połowie rundy Khaybulaev ponownie był w stanie przenieść walkę do parteru. Kontrolował Loughnane’a aż do gongu.

Trzecia i ostatnia runda była dla Khaybulaeva nieco gorsza. Anglik zdołał utrzymać walkę w stójce, a nawet trafił Khaybulaeva prawym sierpowym. Khaybulaev wycofywał się dochodząc do siebie po tym ciosie i zdołał uniknąć kolejnych uderzeń Loughnane’a. Po około minucie Khaybulaev przeniósł walkę ponownie do parteru i tam ją utrzymał.

Movlid Khaybulaev pokonał Brendan Loughnane przez niejednogłośną decyzję (30-27, 28-29, 29-28)

Dzięki temu zwycięstwu, Khaybulaev pozostaje niepokonany w zawodowej karierze MMA. Zawodnik z Dagestanu pokonał Lazara Stojadinovica, Lance’a Palmera, a teraz Loughnane’a, aby dostać się do finału wagi piórkowej PFL 2021.

Tymczasem Loughnane ma za sobą siedem zwycięskich walk. Do walki półfinałowej przystąpił z wygranymi nad Sheymonem Moraesem i Tylerem Diamondem. Ostatnią porażkę przed przegraną z Khaybulaevem poniósł w 2017 roku, przegrywając przez niejednogłośną decyzję z weteranem UFC Patem Healy’m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *