Mocna karta walk gali M-1 Challenge 71

M-1 Challenge 71

Do mocno obsadzonej karty walk M-1 Challenge 71 dodano kolejne interesujące pojedynki. Gala odbędzie się 21 października w Sankt Petersburgu.

Rosyjski półśredni Sergey Romanov zmierzy się z Brazylijczykiem Carlosem Alexandre „Indio” Pereirą, były mistrz wagi półciężkiej Stephan „T-800” Puetz stanie do walki z kolejnym Brazylijczykiem Marcusem Viniciusem „Montanha” Lopesem, natomiast mistrz wagi półśredniej Alexander Butenko zawalczy z kolejnym Brazylijczykiem Rubeniltonem „Rubinkho” Pereirą, ale ich pojedynek nie będzie walką o pas.

Sergei Romanov (8-1-0, M-1: 2-0-0) jest na fali siedmiu zwycięstw z rzędu z czego dwóch w M-1 Global. Pokonał on przez KO w pierwszych rundach Sergio de Fatima oraz Andreasa Birgelsa. Jego przyszły rywal Carlos Alexandre „Indio” Pereira (37-11-1, M-1: 1-0-0) zaliczył imponujący debiut w organizacji w zeszłym roku poddając w pierwszej rundzie Ruslana Zhemukova zdobywając tym samym bonus za poddanie wieczoru. Większość swoich walk toczył do tej pory w swoim kraju.

M-1 Global / Sergey Romanov vs Sergio de Fatima
M-1 Global / Sergey Romanov vs Sergio de Fatima
M-1 Global / Carlos Alexandre Pereira vs Ruslan Zhemukov
M-1 Global / Carlos Alexandre Pereira vs Ruslan Zhemukov

Stephan Puetz (14-2-0, M-1: 5-1-0) zdobył tytuł wagi półciężkiej w 2014 roku pokonując dotychczasowego mistrza Viktora Nemkova przez niejednogłośną decyzję. Niemiec z sukcesem bronił tytułu dwa razy przed Luisem Fernando Mirandą poddając go w drugiej rundzie oraz przez Valerym Myasnikovem nokautując go w drugiej rundzie. Puetz ma również wygraną walkę z Marcinem Tyburą, której stawką nie był pas mistrza. Stephan stracił tytuł w kolejnej walce z Viktorem Nemkovem przegrywając z nim przez większościową decyzję. W swojej ostatniej walce wygrał przez decyzję w trudnym pojedynku z Andreyem Seledtsovem.

M-1 Global / Stephan Puetz vs Viktor Nemkov
M-1 Global / Stephan Puetz vs Viktor Nemkov

Rywal Puetza, Marcus Vinicius „Montanha” Lopes (10-4-0, M-1: 1-0-0) również ma za sobą udany debiut w M-1 po zakończonej walce przez decyzję z Kurbanem Ibragimovem. Była to dla niego pierwsza walka poza granicami kraju.

M-1 Global / Marcus Vinicius Lopes kick
M-1 Global / Marcus Vinicius Lopes kick

Ukrainiec Alexander Butenko (41-22-1, M-1: 8-1-0) zdobył w ostatniej walce zwakowany wcześniej pas  pokonując przez decyzję Artioma Damkovskyego. Jego nowym przeciwnikiem będzie Rubenilton „Rubinkho” Pereira (16-2-0, M-1: 0-0-0), który zadebiutuje w organizacji M-1. Jest on mistrzem w Brazylii i posiada brązowy pas w Brazylijskim Jiu Jitsu. Będzie to dla niego również debiut poza Brazylią.

M-1 Global / Alexander Butenko
M-1 Global / Alexander Butenko

Na gali zobaczymy jeszcze dwa inne, ciekawe pojedynki. W inauguracyjnej walce o tytuł wagi koguciej Pavel Vitruk (13-2-0, M-1: 7-2-0) zmierzy się z Vitaliem Branchukiem (21-5-0, M-1: 1-1-0), a w wadze półciężkiej Attila „Pumukli” Vegh (29-7-2, M-1: 0-1-0) stanie do walki z byłym dwukrotnym mistrzem tej kategorii Viktorem Nemkovem (23-6-0, M-1: 16-5-0).

M-1 Challenge 71 poster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *