MMA – tydzień w skrócie.

Streszczenie wydarzeń z ostatniego tygodnia MMA.

UFC 85
Zdecydowanie hit zeszłego tygodnia w świecie MMA. Poziom gali dobry, rozpiska nie szokowała ale można było obejrzeć kilka dobrych walk. Wielkimi przegranymi gali zdecydowanie byli Brandon Vera, i Matt Hughes.
Walka Brandona Very moim zdaniem za szybko zakończona, sędzia chyba pospieszył się z zakończeniem walki. Co do walki Matta – co tu dużo mówić. Nie jest już tym fighterem co kiedyś. Zdecydowanie nie ten wiek, oraz nie ten poziom.
Thiago Alves jest naprawdę mocnym zawodnikiem, i zdaniem wielu fanów MMA powinien dostać szansę walki z mistrzem UFC tejże wagi – GSP. Zapowiada się arcy-ciekawie.

Sengoku III
Dzisiaj doszło do gali Sengoku III. Oglądałem galę na żywo, i byłem bardzo niezadowolony poziomem tej gali, która była zapowiadana nastepcą Pride – tak napewno nie jest.
Było kilka ciekawych walk, jednakże zawodnicy nie byli z „górnej półki”. Jeszcze jedną sprawą która mnie zraziła była bardzo słaba forma Fujity, który został powalony jednym ciosem na ziemię, i tam dobity na ciężkie KO. Gdzie ten Fujita z Pride, i jego żelazna szczęka?
Walką godną polecenia była walka Misaki vs. Clark – polecam oglądnięcie tej walki!

ELiteXC skandal Kimbo vs. Thompson!
W ostatnim tygodniu doszło do skandalicznej walki Kimbo vs. Thompson. Walka niedość, że źle punktowana przez sędziów(po ujawnieniu kart) to jeszcze zatrzymana niesłusznie na korzyść Kimbo.
Wielu ludzi wyraziło sprzeciw w tej walce, to napewno nie pomoże w karierze Kimbo. Sam Bass Rutten – trener Kimbo powiedział, że Kimbo wygrał niezasłużenie.

Donald Trump multimilioner zaczyna interesować się MMA!
Jak wszyscy wiemy DOnald Trump wystąpił podczas konfenercji pracowej wielkiej, wspaniałe zapowiadającej się gali Affliction bierze się za biznes MMA.
Sam na konferencji oświadczył iż MMA to sport przyszłości, i pomoże władzą Affliction w zorganizowaniu gali. Dzięki tej osobie UFC może spaść z tronu najlepszej organizacji MMA na rzecz Affliction!

Nowa era zawodników MMA?
Po porażkach legend UFC – Tito Ortiza i Matta Hughesa, w ciągu ostatnich dwóch tygodniach, jest raczej pewne, że nowa generacja zawodników MMA zajęła Octagon.
Teraz już nie wystarczy być dobrym w jednej rzeczy – np. w parterze. Nadeszła era naprawdę bardzo dobrze przekrojowo przygotowanych zawodników MMA takich jak np. Lyoto Machida, czy też Thiago Ales.
Teraz by być mistrzem UFC trzeba mieć BJJ, zapasy, oraz stójkę na najwyższym poziomie.

Dużo więcej newsów, filmy z walk ostatnich gal, dokładniejsze opisy w Scenie MMA i K-1 na sfd.pl oraz na portalu www.fight24.pl

Pozdrawiam/FightOrDie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *