MMA Exclusive Night Wasilków 4 – wyniki na żywo

Zapraszamy do śledzenia relacji z gali MMA Exclusive Night Wasilków 4, która ma miejsce w Wasilkowie koło Białegostoku. W walce wieczoru spotka się ze sobą dwóch najlepszych uderzaczy młodego pokolenia w Białymstoku: Maciej Grzegorzewski z Humana Białystok zmierzy się z Cezarym Zugajem z White Bears Białystok.

Pięsciarz z Sokółki, Krystian Tadul umiejętnie przepuszczał ataki rywala samemu kontrując celnymi ciosami, głównie prawym krzyżowym. Zasłużenie wygrał na punkty z Piotrem Arnistą z Tigera Łomża.

W drugiej walce gali Patryk Beszta- Borowski stanął przed bardzo trudnym testem w osobie Artema Voskobolnikova z Grodna. W pierwszej rundzie od początku Beszta wyglądał na stremowanego i dawał się kontrować pięściami bardziej doświadczonemu rywalowi. Z czasem jednak Polak zaczął dochodzić do głosu, a w końcowej fazie, wykazał przewagę w klinczu. Druga runda to ciąg dalszy ataków bokserskich Voskobolnikova i próba odnalezienia się w klinczu Beszty. Trzeba przyznać, że zawodnik z Białegostoku daje sobie radę. Trzecia runda to odrodzenie zawodnika Husarza Białystok, który o wiele więcej kopał mającego problemy z kondycją Białorusina. Nawet boksersko Beszta górował w trzecim starciu. Jednak to nie wystarczyło, by pokonać o wiele bardziej znanego i doświadczonego rywala, jednak daje to dobre widoki na przyszłość i tak stojącego na wysokim poziomie, Muay Thai z Białegostoku.

Szybko ze swoim rywalem rozprawił się Brajan Pogorzelski z Białegostoku. Obalenie i duszenie trójkątne rękoma wystarczyły, by szybko poddać Maćka Króla z TNT Kobyłka. Szybkie zwycięstwo Brajana i miejmy nadzieję, że się na tym nie skończy.

W pierwszej walce kobiet na Podlasiu, Basia Nalepka (2-0) dodała kolejne zwycięstwo do rekordu poddając duszeniem gilotynowym Katarzynę Jakubczak z Dąbrowy Górniczej. Zawodniczki już raz spotkały się na arenie amatorskiej i niestety dla zawodniczki Gracie Barra nie udał jej się rewanż. Nalepka szybko zasypała rywalkę gradem ciosów, wybroniła obalenie i zapięła duszenie gilotynowe, którym w 20 sekund poddała rywalkę.

W drugiej zawodowej walce MMA Dawid Gryc od początku pokazał, że będzie chciał walczyć w parterze. Litwin jednak przetacza Gryca i ląduje w jego gardzie, skąd Gryc próbuje trójkąta rękoma z dołu. Próba jednak nieudana, ale nieco dekoncentruje rywala. Sędzia Paweł Zalewski wznawia walkę w stójce. Zawodnicy jednak chcą walczyć w parterze i Litwin rzuca Gryca na ziemię, skąd jednak Dawid umiejętnie ucieka i znajduje się w bocznej, skąd obija rywala. Litwin jednak znajduje nieco siły, by wywinąć się niczym wąż i znaleźć się z na górze, w gardzie rywala, skąd Polak chce wykonać kimurę. Druga runda zaczęła się podobnie jak pierwsza, czyli obalenie Gryca i kontrola z bocznej. Chwilę potem role się odwróciły, ale Polak szybko złapał rywala do półgardy, następnie do gardy. Nic się specjalnego w gardzie nie działo, więc powrót do stójki i kolejne obalenie Polaka, przejście do bocznej i próba skończenia rywala kluczem. Kolejna próba klucza w wykonaniu Polaka kończy się dosiadem. Z dosiadu Polak próbuje duszenie trójkątnego, jednak nie jest w stanie skończyć nim walki. Kolejna runda dla miejscowego zawodnika. Lukas Pleckatis przystępuje do trzeciej rundy o wiele bardziej zmęczony jak Polak, ale był w stanie poddać przeciwnika duszeniem zza pleców.

Adam Jankowski z S4 szybko sprowadził walkę do parteru z Pavlem Kozlovem z Litwy. Litwin przytomnie złapał gardę i robił pasywność przeciwko zawodnikowi S4. Po chwili Adam przechodzi do pozycji bocznej. Walka zakończyła się w dość dziwnych okolicznościach, ale chwała sędziemu, że nie podnosił nóg do góry zawodnika. Niestety przypadkowe uderzenie kolanem w nos Litwina spowodowało, że walkę uznano za nieodbytą.

Walka wieczoru była elektryzująca. W boju o Białystok zmierzyli się na zasadach K-1, Cezary Zugaj z White Bears i Maciej Grzegorzewski z Humana. Pojedynek stał na wysokim poziomie, Grzegorzewski próbował skrócić półdystans i uderzać pięściami, natomiast Zugaj jak na zawodnika Muay Thai przystało, dużo kopał i klinczował. Pojedynek zakończył się jednogłośną decyzją, może z za dużą różnicą punktową dla Grzegorzewskiego, ale nie można powiedzieć, że Maciek nie wygrał pojedynku zostając nowym mistrzem Unii Sportów Walki M.

Walka amatorska:
Boks:

75 kg: Krystian Tadul (Boxing Sokółka) pokonał Piotra Arnistę (Tiger Łomża) przez decyzję

Walka półzawodowa:
Muay Thai:

70 kg: Artem Voskobolnikov (Białoruś) pokonał Patryka Besztę- Borowskiego (Husarz Białystok) przez decyzję

MMA:
66 kg: Brajan Pogorzelski (Husarz Białystok) pokonał Macieja Króla (TNT Kobyłka) przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w pierwszej rundzie

MMA:
62 kg: Barbara Nalepka (Fight Team Kraków) pokonała Katarzynę Jakubczyk (Gracie Barra Dąbrowa Górnicza) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w pierwszej rundzie, 0:20
70 kg: Lukas Pleckatis (Litwa) pokonał Dawida Gryca (Unia Sportów Walki M) przez poddanie (duszenie zza pleców) w trzeciej rundzie, 0:43

Walka wieczoru:
Pojedynek o Puchar Podlasia MMA:

77 kg: Adam Jankowski (S4 Fight & Cross Gym) vs Pavel Volkov (Litwa) – No Contest (przypadkowe kolano w parterze) w pierwszej rundzie

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza Unii Sportów Walki -M K-1:

68 kg: Maciej Grzegorzewski (Human Białystok) pokonał Cezarego Zugaja (White Bears Białystok) przez jednogłośną decyzję.

3 thoughts on “MMA Exclusive Night Wasilków 4 – wyniki na żywo

  1. podjęcie przez Gryca(66kg) walki z zawodnikiem cięższej kategorii było błędem, litwini w dniu ważenia wycofali zawodnika właściwego(timofejewas-66kg), przywożąc zawodnika do 73 kg (pleckaitis), czy to jest zawodowe mma czy jaka kpina????

  2. @Jon

    Akurat widziałem ważenie Pleckaitisa i ważył on 70 kg, dopiero w dniu walki ważył 73. Zgodzono się na limit 70 kg w tej walce, więc nie ma się co napinać. Dawid w dniu walki też ważył na pewno więcej niż 66 kg. Na pewno szkoda, że Polak przegrał, ale to kolejna lekcja dla Dawida i na pewno wyciągnie z niej wnioski i na kolejnej gali zawlaczy o wiele lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *