MMA czy boks? Na co zdecyduje się Jose Aldo mając jeszcze cztery walki w kontrakcie?

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Getty Images

Były mistrz wagi piórkowej UFC, Jose Aldo ma jeszcze cztery walki na swoim kontrakcie i po jego wypełnieniu podejmie decyzję pozostania w MMA lub przejścia do boksu.

W przeszłości Aldo dosyć sporo mówił o zakończeniu kariery w MMA i spróbowaniu swoich sił w boksie. Również jego trener Andre Paderneiras o tym mówił w ubiegłym roku.

„On trenuje boks, ponieważ jego marzeniem jest rywalizacja w zawodowym boksie. Gdyby to zależało od niego, stoczyłby wszystkie swoje pozostałe walki UFC w ciągu trzech miesięcy i odszedłby. Chce zawodowo boksować.”

Wydaje się, że Aldo zmienił nieco swoje plany. Rozmawiając z „Giro Combate”, Aldo wyjaśnił, że jego głównym celem jest teraz odzyskanie tytułu mistrza wagi piórkowej UFC i jego wielokrotna obrona.

„Jak tylko kontrakt się skończy, zdecyduję, czy pójdziemy do boksu, czy pozostaniemy w MMA.. Moim marzeniem jest jednak odzyskanie tytułu. Właśnie na tym się skupiam. Właśnie o tym mówię do [Pederneirasa].

Tak właśnie powiedziałem moim trenerom. Dlatego znowu trenuję i motywuję wszystkich. Wiem, że mam szansę, mam umiejętności i chcę znowu wywalczyć tytuł.”

W ubiegłym tygodniu Aldo mówił o tym, że chciałby zawalczyć na gali UFC 224 w Rio de Janeiro, a jako przeciwnika wybrał Jeremy’ego Stephensa. Jeśli doszłoby do walki ze Stephensem lub jeżeli dojdzie do pojedynku nie o pas z kimkolwiek innym, będzie to pierwsza walka Aldo nie o tytuł od 2009 roku.

„Jest inaczej, ale myślę, że byłem przyzwyczajony do tego od tak dawna, że ​​trochę tęsknię za tym. Ale, oczywiście, jestem fighterem. Przygotowaliśmy się na taką możliwość. Trenuję, żeby zrobić teraz trzy rundy. Mam jednak nadzieję, że wkrótce wraz z wygraną, będę mógł się powoli podnieść i znów walczyć o ten tytuł.

Wtedy wszystko wróci do normy: ja jestem mistrzem i teraz będę wielokrotnie bronił tytułu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.