Mistrzostwa Świata Muay Thai WMF

W dniach 18-26 marca 2009 roku odbywają się Mistrzostwa Świata Muay Thai WMF w Bangkoku (Tajlandia).

Polskę reprezentują następujący zawodnicy:

– 63, 5 kg Michał Tomczykowski
– 67 kg Patryk Grudniewski
– 71 kg Marcin Parcheta
– 81 kg Paweł Jędrzejczyk
– 54 kg Dorota Drużko

Reprezentantom towarzyszą trener kadry Janusz Janowski i trener Andrzej Wasilewski.
Życzymy sukcesów !!!

Relacja:

24 marca 2009r.
W dniu 24 marca Michał Tomczykowski wygrał na punkty z Irakijczykiem, w walce finałowej zmierzy się z reprezentantem Tajlandii.
Marcin Parcheta wygrał na punkty z Bułgarem, w finale walczyć będzie z zawodnikiem z Francji.
Paweł Jędrzejczyk przegrał po pięknej walce na punkty z Irańczykiem, zdobył brązowy medal.
W dniu 25 marca odbędą się walki finałowe z udziałem naszych reprezentantów :
Dorota Drużko z reprezentantką Tajlandii
Michał Tomczykowski z reprezentantem Tajlandii
Marcin Parcheta z reprezentantem Francji

23 marca 2009r.
W dniu 23 marca Partyk Grudniewski po ciężkiej walce przegrał na punkty z reprezentantem Włoch.
Jutro w półfinałach walczyć będą : Marcin Parcheta , Michał Tomczykowski, Paweł Jędrzejczyk.

21 marca 2009 r.
W dniu 21 marca walki stoczyło dwóch reprezentantów Polski.
Marcin Parcheta po pojedynku na dystansie czterech rund pokonał jednogłośnie reprezentanta Walii.
Paweł Jędrzejczyk zwyciężył przed czasem w pierwszej rundzie przedstawiciela ekipy Niemiec.

Relacja trenera Janusza Janowskiego z dnia 20 marca 2009 r.

20.03.2009 r. w Bangkoku nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw Świata World Muay Thai Federation, które są w tym roku organizowane przez Ministerstwo Sportu Tajlandii pod patronatem Rządu Tajlandii. Uczestniczą w nich reprezentacje 33 krajów, między innymi nasi sąsiedzi Czechy, Niemcy, Białoruś.
Polscy zawodnicy z trenerem kadry Januszem Janowskim przebywają w Tajlandii od 8 marca. Proces aklimatyzacji i ostatnich przygotowań do mistrzostw przebiegał w campie „Naga Gym” na uroczej wyspie Ko Samet.
Po pierwszym dniu mistrzostw widać, że nie będzie to łatwy turniej dla naszych zawodników. Poziom uczestników jest bardzo wysoki.
20 marca pierwszy zaciekły pojedynek stoczył Michał Tomczykowski pokonując jednogłośnie stawiającego silny opór reprezentanta Włoch.

Na bieżąco będziemy podawać wyniki polskich zawodników w tym temacie.