Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: święto Full-Contact w Piotrkowie Trybunalskim

Z udziałem prawie 180 zawodniczek i zawodników z 55 klubów w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęło się święto formuły full-contact – Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu. W tym roku kadra Biało-Czerwonych znakomicie spisała się już podczas Pucharu Świata Irish Open w Dublinie.

– Na piotrkowskim ringu zobaczymy wielu asów full-contact, że wspomnę tylko Karolinę Mośko, Dorotę Godzinę, Emilię Czerwińską i Karolinę Dziedzic oraz Jakuba Pokusę, Roberta Niedźwiedzkiego, Roberta Krasonia i Mateusza Kubiszyna – mówi główny trener reprezentacji Polski Radosław Laskowski.

Podczas piotrkowskich MP odbędzie się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Kickboxingu, którego nowym prezesem został słynny zawodnik Piotr Siegoczyński.

Kadrowicze mają już za sobą 2 zgrupowania w Piotrkowie Tryb. i Poznaniu, a także niezwykle udany start w Pucharze Świata w Irlandii, gdzie w formule full-contact zdobyli 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale, a w klasyfikacji medalowej zajęli bezapelacyjnie 1 miejsce. To świadczy o potędze polskiego F-C.

– W tym roku najważniejszym startem są Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Aby w węgierskiej stolicy spisać się jak najlepiej weźmie także udział w Pucharze Świata odbywającym się w Budapeszcie. Obóz przygotowawczy odbędzie się w COS OPO Cetniewo – powiedział Radosław Laskowski.

Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy full-contact w greckim Loutraki srebrne medale zdobyli Karolina Dziedzic (-70kg), Mateusz Kubiszyn (-86kg) i Aleksander Stawirej (+91kg), a brązowe Karolina Mośko (-48kg), Dorota Godzina (-55kg), Kamil Dajwłowski (-71kg) i Paweł Strykowski (-91kg). Znakomicie Polacy walczyli także 1,5 roku temu na Mistrzostwach Świata w Dublinie. Złotym medalistą został Mateusz Kubiszyn, srebro wywalczyli Ewa Bulanda (-48kg) i Robert Krasoń (-75kg), a brąz – Karolina Dziedzic (-70kg), Wojciech Peryt (-51kg), Robert Niedźwiedzki (-57kg).

Rok temu Mistrzostwa Polski także rozgrywane były w gościnnym Piotrkowie w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Sienkiewicza 10. Najlepszymi kickboxerami zostali wybrani wtedy Emilia Czerwińska (-60kg) i Mateusz Kubiszyn (-86kg). W walkach finałowych Natalia Czerwińska pokonała na punkty broniącą tytułu Klaudię Cichoń, a Mateusz Kubiszyn wygrał przed czasem z Szymonem Wąsem. Teraz na liście zgłoszeń mamy 84 seniorów oraz prawie 100 juniorów.

– Obrona tytułu to dla mnie za mało. Jestem zdeterminowany by realizować założenia techniczno-taktyczne oraz znów sięgnąć po tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Ostatni w barwach Klubu Sportów Walki Sokół Jarosław, ponieważ tydzień temu przeprowadziłem się do Poznania, gdzie zamierzam kontynuować i rozwijać karierę sportową w KKS Sporty Walki Poznań. Całe przygotowania były pod okiem trenera Jacka Bronowskiego, któremu jestem bardzo wdzięczny za całokształt współpracy. Do tej pory mam 3 złote medale w full-contact i po weekendzie ten dorobek się powiększy, jestem tego pewien – mówi Mistrz Świata i Wicemistrz Europy Mateusz Kubiszyn.

O 5 tytuł mistrzowski w Piotrkowie zamierza powalczyć utytułowana Karolina Dziedzic z Diamentu Pstrągowa. – Przygotowania w Pstrągowej i Rzeszowie były ciężkie, a ja czuję, że moja forma jest naprawdę wysoka. Mam nadzieję, że pokażę to na zawodach, a wspólnie z innymi zawodniczkami stworzymy świetne widowisko. Od 2012 roku zawsze wygrywałam Mistrzostwa Polski, z przerwą na rok 2013 kiedy miałam kontuzję kolana – przyznała.

Na 5 złoto z rzędu ma szansę zawodnik miejscowej Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom-Center, jeden z wielu świetnie walczących podopiecznych trenera Krzysztofa Tomy Robert Krasoń. – Przygotowania przebiegły pomyślnie, trenowałem w Piotrkowie oraz byłem na tygodniowym obozie w Poznaniu, gdzie popracowałem z Radkiem Laskowskim, Wojciechem Kiersteinem oraz ich ekipą. Kontuzje na szczęście nie dokuczają. Moją dyspozycją oceniam jako bardzo dobrą, ale nie ma co zapeszać, w trakcie zawodów się okaże. W mojej wadze nie ma Dominika Pazdana, ale są inni mocni zawodnicy, którym będę musiał stawić czoło – powiedział.

Jednym z faworytów turnieju w Piotrkowie jest Robert Niedźwiedzki (-57kg, Ziętek Team Kalisz). – Wygrywałem w Mistrzostwach Polski w Luboniu i Piotrkowie, więc mam nadzieję, że w Piotrkowie sięgnę po 3 złoto w karierze. W trakcie przygotowań nie miałem żadnych kontuzji, a to najważniejsze. Z szacunkiem podchodzę do każdego rywala. Kickboxing to nie gra w szachy, tylko walka w ringu. Będę chciał sprezentować sobie złoty medal na urodziny – powiedział.

Niestety nie wszyscy złoci medaliści MP 2016 będą rywalizować w obronie trofeów. W gronie nieobecnych są m.in. Kacper Frątczak najlepszy przed rokiem w kategorii -81kg i Jakub Jasion -63,5kg.

– Pod koniec przygotowań odnowiła się kontuzja, której doznałem na zgrupowaniu. Aktualnie czeka mnie leczenie i rehabilitacja. Wszystkim fighterom biorącym udział w MP życzę emocjonujących walk i oby nie było kontuzji – mówi Kacper Frątczak, a Jakub Jasion dodał: – Miesiąc temu na sparingu złamałem kość łokciową i niestety nie startuję na swoim ringu.

Sobotnie eliminacje potrwają od g. 9:00. W niedzielę walki półfinałowe od 10 do 13, a finały od 14:30. Wyniki na stronie Polskiego Związku Kickboxingu http://pzkickboxing.pl/soi/walki/88

Wśród sponsorów MP są MadejBud, Stacja Paliw Huzar, Na-MN, Nie moment, „An-MN”, Kenpol Piotrków Trybunalski, Miasto Piotrków Trybunalski. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Piotrków Trybunalski Krzysztof Chojniak. Patronami medialnymi są Radio Strefa FM, Dziennik Łódzki, Madfight24.com, sporty-walki.org, Fight Expert Magazine.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *