Mistrzostwa Polski w Kickboxingu – Kurzętnik 2016

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu - Kurzętnik 2016

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu – Kurzętnik 2016

Mistrz Świata Mateusz Kubiszyn zadebiutuje w formule light contact.

Znakomici krajowi kickboxerzy, na czele m.in. z Dorotą Godziną, Mateuszem Kubiszynem, Wojciechem Wiśniewskim i Piotrem Wypchałem wystartują w Mistrzostwach Polski seniorów i weteranów ligh contact i pointfighting, które w dniach 21-22 maja odbędą się w Kurzętniku (Warmia i Mazury).

W formule light contact zadebiutuje ubiegłoroczny Mistrz Świata full contact (86-kg) z 2015 roku Mateusz Kubiszyn. Tydzień temu wystartował w Pucharze Świata w Budapeszcie. W MP wystąpi w wadze -89kg.

– Przygoda z light contactem zaczęła się na Węgrzech, a powodów było kilka. Po pierwsze w full contact miałem stoczyć tylko jeden pojedynek, a po drugie zadecydowały ciekawość i zabawa. Całkiem nieźle wyszedł mi ten debiut i doszedłem do wniosku, że ta formuła poszerzy zakres moich umiejętności a to przyda się podczas walk w full contact. Jestem mistrzem świata, ale też wiem, że mam pewne rzeczy do poprawienia – powiedział Mateusz Kubiszyn.

Zawodnik Kickboxing Game Over Lubaczów będzie w Kurzętniku także w roli trenera prowadził zawodnika kategorii -84kg Jarosława Pańkowa. – Jest on na początku swej przygody z kickboxingiem, jedzie po doświadczenie, ale myślę, że może powalczyć o podium na tej imprezie – dodał.

Bardzo ciekawie zapowiada się konfrontacja Mateusza Kubiszyna z broniącym tytułu Szymonem Wąsem (GSWW Najemnik Gliwice).

– Przegrałem z Mateuszem na MP full contact w tym roku, ale w light contakcie wygrana będzie moja – przyznał 4-krotny Mistrz Polski Szymon Wąs.

Do faworytów gospodarzy, czyli klubu Zamek Expom Kurzętnik, zalicza się oczywiście srebrny medalista MŚ kick light 2015 Wojciech Wiśniewski.

– Liczę się z tym, że jestem faworytem, na pewno jest to zobowiązujące, tym bardziej, że jestem gospodarzem i przyzwyczaiłem już się, iż każdy liczy na mnie. Ale też twardo stąpam po ziemi, bo każdy przyjeżdża po medal – mówi kickboxer z miejscowości Wielki Głęboczek, który na co dzień pracuje w firmie produkującej meble tapicerowane dla znanej sieci.

Po raz kolejny głównym organizatorem Mistrzostw Polski w Kurzętniku jest Leszek Jobs, trener, działacz i pasjonat kickboxingu. Niestety z powodu kontuzji sam nie wystartuje w rywalizacji weteranów.

– Uraz kolana wyeliminował mnie z udziału w MP, natomiast powalczy sześcioro moich podopiecznych. Największe szanse na złoto ma Wojtek Wiśniewski, to klasowy zawodnik, ale oczywiście każdemu mogą trafić się jakieś potknięcia. Liczę, że w końcu swoje umiejętności w całej krasie pokaże Piotr Kołakowski, który ostatnio wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Polski kick light. Jeśli swój dzień będzie miał Damian Chiliński, jego również stać na niespodziankę. Miał serię porażek w full contact, ale w Ostrowcu na Pucharze Europy wygrał dwie walki i przełamał złą serię. W weteranach powalczy zaś Sławomir Lang, który od dawna trenują, ale w zawodach wcześniej nie uczestniczył – mówił Leszek Jobs.

Na liście startowej MP jest 155 osób w light contact i pointfighting. Z klubu Zamek Expom wystąpią też dwie zawodniczki – Monika Marchlewska i Karolina Lewalska.

– W ogóle przyjeżdża sporo utytułowanych osób, które świetnie sobie radzą w tych formułach. Po długiej przerwie na matę wraca Monika Marchlewska, która kiedyś z powodzeniem walczyła w kickboxingu. Miała w dorobku tytuł mistrzyni Polski juniorek full contact. Dla Karoliny Lewalskiej, która niedługo kończy wiek juniorki, to debiut seniorski. Spokojnie może już zacząć przecierać szlaki w seniorkach – dodał organizator MP.

Walki rozpoczną się w sobotę o 9 rano na dwóch matach. Pierwszego dnia zakończy się rywalizacja w pointfightingu. W niedzielę od 10 rozgrywane będą finały light contact. Sędzią głównym turnieju będzie Ryszard Zawistowski.

Mistrz Świata kick light -94kg Piotr Wypchał (Krakowska Akademia Taekwon-do), podobnie jak w PŚ w Budapeszcie powalczy o dwa zwycięstwa.

– Byłoby super wywalczyć 2 złota jak rok temu w MP w Lesznie, ale trzeba zdawać sobie sprawę, iż konkurencja nie próżnuje i każdy zawodnik zostawia serce na macie. Zrobię wszystko by obronić tytuły. Głównym celem są natomiast Mistrzostwa Europy – powiedział krakowianin, który będzie rywalizował m.in. z Rafałem Gąszczakiem (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra), który jest bardzo mocny również w obu formułach.

Z kolei Adrian Durma (-74kg) zdecydowanie bardziej nastawia się na ligh contact. – Cieszy mnie duża liczba zawodników, będzie z kim powalczyć o tytuły.

Jak zwykle w LC i PF karty będą rozdawać odnoszący od lat sukcesy kickboxerzy X Fight Piaseczno. Trener Piotr Siegoczyński prowadzi też kadrę light contact, zaś Bartosz Baczyński objął reprezentację pointfighting. W pracy pomagać mu będzie Piotr Siegoczyński.

– Część z naszych starszych zawodników jak Wojtek Ołtaszewski czy Daniel Grzyb przekazują pałeczkę swym młodszym następcom. Ale dalej mamy osoby, które powinny wygrywać Mistrzostwa Polski jak Dorota Godzina, Joanna Różańska czy Łukasz Wichowski – powiedział Piotr Siegoczyński, a Bartosz Baczyński, który będzie dalej startował również jako zawodnik, dodał: – Po raz pierwszy będę w podwójnej roli, ale bez obaw – będę mógł oglądać kandydatów do kadry pointfighting. Moim zadaniem jest odbudowanie dawnej świetności tej formuły. Czekam na nowych zawodników, którzy wzmocnią reprezentację Polski. Mam nadzieję, że kiedyś sukcesami uda mi się dorównać Piotrowi Siegoczyńskiemu, z którym świetnie mi się współpracuje od 16 lat.

Multimedalistka największych światowych i europejskich imprez Dorota Godzina tym razem wystartuje w wyższej wadze -60kg. – Chcę trochę powalczyć z silniejszymi dziewczynami. Poza tym dopiero co wróciłam mocno zmęczona z Pucharu Świata i ciężko było zrobić wagę -55kg – powiedziała.

Więcej o Mistrzostwach Polski w Kurzętniku

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *