Mistrz wagi piórkowej UFC Max Holloway o swoim stanie zdrowia

ufc.com

Mistrz wagi piórkowej UFC Max Holloway podzielił się z krótką, ale pozytywną wiadomością na temat swojego stanu zdrowia.

Holloway napędził wszystkim niezłego strachu, kiedy musiał wycofać się z gali UFC 226 z powodu objawów podobnych do wstrząsu mózgu. Podczas dnia medialnego przed galą, dziennikarze oraz analityk stacji FOX Michael Bisping zauważyli, że Max zachowuje się inaczej niż zazwyczaj i wygląda na zmęczonego. Po odwołaniu jego walki, prezydent UFC Dana White powiedział, że słyszał o problemach zdrowotnych Maxa wynikających z zatrucia wodą.

„Błogosławiony” nie podał wielu szczegółów na temat tego, co dzieje się z jego organizmem i wciąż robi więcej testów i badań. Dobra wiadomość jest taka, że ​​mistrz wagi piórkowej czuje się lepiej niż podczas tygodnia walki.

„Powrót na kontynent w celu przeprowadzenia więcej badań. Dziękuję UFC i lekarzom za pomoc w przejściu przez to i wyjaśnieniu o co chodzi. Zaczynam czuć się lepiej.”

Max Holloway miał zmierzyć się z Brianem Ortegą w walce w obronie tytułu mistrza. Kiedy odwołano pojedynek, UFC zaoferowało Ortedze walkę w ostatniej chwili z Jeremym Stephensem, ale Ortega ją odrzucił. Dla Hollowaya jest to już trzecia walka z rzędu, która nie doszła do skutku przez problemy mistrza.

Wcześniej Hawajczyk miał zmierzyć się z Frankiem Edgarem w obronie tytułu, ale pojedynek odwołano z powodu kontuzji. W następnym pojedynku został poproszony o zastąpienie Tony’ego Fergusona w starciu o pas wagi lekkiej z Khabibem Nurmagomedovem. Komisja Sportowa stanu Nowy Jork orzekła, że ​​Holloway nie jest gotowy do tej walki.

One thought on “Mistrz wagi piórkowej UFC Max Holloway o swoim stanie zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *