Mistrz wagi lekkiej UFC Conor McGregor bliski pobicia niechlubnego rekordu

dublin_king Instagram

W dniu 5 stycznia Conor McGregor zrównał się z Frankiem Mirem w liczbie dni najdłużej, nie obronionego tytułu w historii UFC – 419 dni i licznik bije dalej, ponieważ Irlandczyk nie ma jeszcze zestawionej walki w obronie mistrzowskiego pasa, więc zbliża się do rekordu ustanowionego przez Anthony’ego Pettisa.

McGregor pobił rekord należący do Franka Mira z tym wyjątkiem, że uległ wypadkowi motocyklowemu w 2004 roku zaledwie miesiąc po zdobyciu tytułu mistrza wagi ciężkiej. W wypadku tym doznał poważnego złamania kości udowej i zerwania więzadeł w kolanie przez co nie mógł wrócić do rywalizacji i odebrano mu tytuł. Mir wrócił do Oktagonu dopiero po 17 miesiącach. Anthony Pettis był w tym przypadku rekordzistą, ponieważ nie bronił tytułu wagi lekkiej przez 462 dni, ale powodem tego były kontuzje oraz uczestnictwo w The Ultimate Fighter.

Tymczasem Conor McGregor nie ma kontuzji i jest zdolny do rywalizacji i obrony tytułu lecz czeka na sfinalizowanie dobrego kontraktu  z UFC oraz zestawienie odpowiadającej jego oczekiwaniom walki.

4 thoughts on “Mistrz wagi lekkiej UFC Conor McGregor bliski pobicia niechlubnego rekordu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.