Mistrz wagi ciężkiej w boksie Anthony Joshua rozważa walkę MMA w ograniczonej formule

Dan Mullan/Getty Images

Mistrz świata wagi ciężkiej i medalista olimpijski w boksie Anthony Joshua rozmawiał na temat swojego pojedynku w formule MMA oraz o walce Mayweather vs. McGregor.

Po pokonaniu wieloletniego mistrza świata Władimira Kliczko w kwietniu w Londynie, Anthony Joshua zapowiedział, że teraz on przejmuje dywizję. W wywiadzie dla Independent.co.uk przed pojedynkiem bokserskim Mayweather vs. McGregor w ten weekend Joshua potwierdził, że jest otwarty na pomysł, by stanąć do rywalizacji z zawodnikiem MMA wewnątrz ringu lub Oktagonu.

— Lubię walkę, mogę zrobić wszystko. Prawdopodobnie zostałbym pobity. Jedyną rzeczą, której nie mogliby zrobić, są poddania, ale mogą kopać, zadawać ciosy łokciem, a nawet gryźć – co chcą. Po prostu bez poddań. Nie mógłbym pokonać faceta przez poddanie. To zajmuje dużo czasu, aby nauczyć się tych wszystkich umiejętności i poddań, na co nie mam czasu, ale jeśli chodzi o czystą agresję i reguły walki, mogę na pewno walczyć, więc nie mam nic przeciwko temu.

— To nie byłoby problemem. Większość bokserów, którzy przeszli do MMA, zostali pokonani na ziemi. James Toney, Roy Jones, oni byli fenomenalnymi bokserami, ale nie mogli rywalizować w klatce ze względu na „ground and pound”. Oddaliłem się z rodziną od tego wszystkiego i muszę wrócić do rzeczywistości. Siedząc na plaży i masując palce u stóp, to nie jest życie sportowca.

Conor McGregor w ten weekend stoczy z Floydem Mayweatherem swój pierwszy zawodowy pojedynek bokserski. Tak długo, jak mistrz wagi lekkiej UFC będzie w stanie „dać dobry pojedynek”, Joshua uważa, że ​​walka będzie prawdziwym spektaklem.

— On wchodzi na teren, który jest domeną Mayweathera. Mimo że jest znakomitym zawodnikiem w UFC, nie jest znakomitym bokserem. Przejście do innej formuły walki będzie dla niego prawdziwym i wielkim wyzwaniem. Mógłby pokazać się z dobrej strony jednak myślę, że Mayweather wygra, ale tak długo, jakMcGregor da sobie dobrze radę w tej walce, będzie to dla niego bardzo cenne.

— Nie sądzę, by Mayweather zrobił to za pieniądze, nie sądzę, że on potrzebuje pieniędzy: dobrze sobie radzi w boksie. To Conor go wyzwał do walki, a ludzie powiedzieli, że chcą zobaczyć ten pojedynek. Fani dyktują walkę: jeśli chcą to zobaczyć, dostają to. Nie możesz walczyć z czekiem, możesz walczyć tylko z sercem: to jest jedyna rzecz, która prowadzi cię w ciężkich chwilach.

Anthony Joshua dostał już przynajmniej dwie propozycje na walkę od zawodnika MMA i był nim mistrz wagi ciężkiej UFC Stipe Miocic, który chciał zmierzyć się z Joshuą w boksie. Anthony podszedł do tematy mało poważnie wyśmiewając Miocica, ż nie ma on czego szukać w boksie, ponieważ ostałby srogi łomot. Być może teraz nadarzy się okazja na pojedynek Anthony’ego Joshua w ograniczonej formule MMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.