Mistrz Świata Wagi Ciężkiej Nikołaj Wałujew odwiedzi Polskę

Wałujew

Rosyjski bokser i aktualny zawodowy mistrz świata w kategorii ciężkiej – Nikołaj Wałujew, potwierdził swą obecność na III. Festiwalu Filmów Rosyjskich, który odbędzie się w dn. 6-15 listopada b.r. – poinformował organizator przeglądu – prezes Fundacji Wspieram, Małgorzata Szlagowska.  Wałujew jest gwiazdą filmu „Kamienny łeb”, którego pokaz odbędzie się w ramach Festiwalu.

 Nikołaj Wałujew urodził się 21.08.1973 roku w Leningradzie. Jest jednym z najwyższych i najcięższych bokserów świata – mierzy 213 cm i waży ok. 150 kg. W związku ze swoją imponującą posturą otrzymał przydomki „Rosyjski gigant” oraz „Bestia ze Wschodu”. Karierę zawodowego boksera rozpoczął w wieku 20 lat i od tej pory jego droga zawodowa jest ciągłym pasmem sukcesów, na 51 stoczonych walk tylko jedna z nich zakończyła się  dla Wałujewa porażką. Po raz pierwszy mistrzem świata został w grudniu 2005 i jednocześnie przeszedł do historii  sportu jako pierwszy rosyjski bokser noszący ten tytuł. Po raz drugi mistrzowski pas Wałujew zdobył w grudniu 2008 roku, a 7 listopada b.r. w Norymberdze bokser będzie starał się go obronić  w starciu z Davidem Haye. Zaraz po walce bokser planuje przybyć do Warszawy, na spotkanie z widzami filmu „Kamienny łeb”, będącego jego aktorskim debiutem.

Serdecznie zapraszamy miłośników filmu oraz miłośników sportu do spotkania z Mistrzem świata.

Więcej informacji już wkrótce!

Dodatkowych informacji udziela:

Małgorzata Szlagowska Dyrektor Festiwalu 501 514 499,

Iwona Gosk, [email protected],

tel. 501 732 693

www.sputnikfestiwal.pl

10 thoughts on “Mistrz Świata Wagi Ciężkiej Nikołaj Wałujew odwiedzi Polskę

  1. Mam nadzieje ze pudzian nie odmówi temu kolesiowi ciekawe jak by wygladał pudzian jakby ten golem go zmiazdzył 150kg i 218cm to w sumie taka sama była róznica miezy pudzianem a najmanem tylko w druga strone no Mariusz!!!! przeciwnik godny ciebie ;)) chyba równe szanse coooo??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *