Mistrz RIZIN Manel Kape podpisał kontrakt z UFC

akathailand.com

Mistrz wagi koguciej RIZIN i reprezentant klubu AKA Thailand, Manel Kape (15-4 MMA, 6-3 RIZIN) podpisał kontrakt z UFC opiewający na cztery walki.

Team Manela Kape potwierdził tę wiadomość w poniedziałek po wstępnym raporcie serwisu Combate.

Portugalczyk Manel Kape pojawił się w centrum uwagi debiutując na RIZIN Fighting World Grand Prix 2017. Po pokonaniu Ersona Yamamoto przez nokaut w 71 sekundzie kopnięciem w głowę, w drugiej rundzie turnieju stanął do walki z byłym zawodnikiem UFC w wadze muszej Ianem McCalle’m.

Podczas ceremonii ważenia przed galą, Kape i McCall wdali się w przepychankę. Po tym jak Kape uderzył McCall’a w tył głowy, McCall odpowiedział uderzeniem. To zdarzenie wywołało szum wokół walki, którą Kape ostatecznie wygrał przez interwencję lekarza w pierwszej rundzie z powodu rozcięcia.

Kolejne walki Kape to trzy przegrane na cztery walki z Kyoji Horiguchim, Kai’em Asakura i Ulką Sasaki. W międzyczasie pokonał Yusaku Nakamurę. W kwietniu 2019 roku Kape rozpoczął dobry dla niego rok wygrywając trzy walki. Najpierw pokonał w drugiej rundzie przez TKO Seiichiro Ito na RIZIN 15. Na RIZIN 18 w sierpniu Kape skończył ciosami w drugiej rundzie Takeyę Mizugaki.

W swoim ostatnim pojedynku Manel Kape zrewanżował się za przegraną w przeszłości pokonując w drugiej rundzie przez TKO Kaia Asakurę na gali RIZIN 20 w grudniu. Dzięki tej wygranej, „Prodigio” zdobył nie tylko tytuł mistrza wagi koguciej, ale również możliwość podpisania kontraktu z największą organizacją MMA na świecie, UFC.

W tym momencie nie jest znana data debiutu Manela Kape w Oktagonie ani nazwisko jego przyszłego przeciwnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *