Mistrz ACA Dovletdzhan Yagshimuradov dołącza do Bellatora

Fot. ACA

Organizacja Bellator podpisała kolejny kontrakt wzmacniający dywizję półciężką. Nowym zawodnikiem jest mistrz wagi półciężkiej organizacji ACADovletdzhan Yagshimuradov.

Bellator zakontraktował mistrza wagi półciężkiej organizacji Absolute Championship Akhmat Dovletdzhana Yagshimuradova. Według organizacji, umowę opiewa na kilka walk, choć warunki kontraktu nie zostały podane.

Pochodzący z Turkmenistanu Yagshimuradov (18-5-1) dołącza do Bellatora z serią ośmiu zwycięstw z rzędu. Walcząc zawodowo od 2012 roku, Yagshimuradov ostatnią walkę stoczył w grudniu 2019 roku, wygrywając przez decyzję pięciorundowy pojedynek z Alexeyem Butorinem w drugiej z rzędu obronie tytułu ACA.

Ten 31-latek jest sprawdzonym finiszerem, a 15 jego walk kończyło się przed czasem, w tym 11 przez nokaut. Dziesięć z jego zwycięstw, to wygrane w pierwszej rundzie, w tym 74-sekundowy nokaut byłego zawodnia UFC Joachima Christensena w 2017 roku.

Yagshimuradov dołącza do dywizji obecnie rządzonej przez rosyjskiego mistrza Vadima Nemkova. Do kategorii 205 funtów dołączyli w ostatnim czasie tacy zawodnicy jak Yoel Romero i Anthony Johnson. Przedstawiciele Bellatora nie ujawnili, kiedy spodziewany jest debiut Yagshimuradova.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *