Mirko Filipovic i Wanderlei Silva szykowani do wzięcia udziału w turnieju RIZIN FF

Nobuyuki Sakakibara Twitter
Nobuyuki Sakakibara Twitter

Jak informuje ESPN, japońska organizacja RIZIN FF planuje zorganizować 25 września 16-osobowy turniej w kategorii open w którym udział mają wziąć Mirko Filipovic i Wanderlei Silva.

Jeden z oficjeli organizacji RIZIN FF powiedział, że zarówno były mistrz PRIDE Grand Prix Mirko „Cro Cop” Filipovic jak i były mistrz wagi średniej PRIDE Wanderlei „The Axe Murderer” Silva zgodzili się ustnie na wzięcie udziału w turnieju.

Cały turniej będzie podzielony na trzy części i odbędzie się w dniach 25 września, 29 i 31 grudnia. Wkrótce mają zostać ogłoszone kolejne szczegóły dotyczące turnieju.

Mirko Filipovic (31-11-2) wciąż odbywa karę dwuletniego zawieszenia po tym jak przyznał się USADA  do stosowania hormonu wzrostu w listopadzie 2015 roku. Zawieszenie to obowiązuje Filipovica w stosunku do startów w UFC i Stanach Zjednoczonych jednak nie obowiązuje w innych krajach.

Walki Chorwata w Japonii byłyby więc możliwe i organizacja RIZIN FF poinformowała, że Filipovic zwrócił się do UFC o zwolnienie z umowy w celu wzięcia udziału w turnieju. Jak dotąd wiadomo tyle, że UFC nie odpowiedziało w piątek na prośbę i potwierdzenie.

Wanderlei Silva (35-12-1) będzie jednym z czterech uczestników turnieju, którzy wezmą udział w pierwszej rundzie. Silva jest już w nieco lepszej sytuacji niż Filipovic, ponieważ udało mu się wynegocjować zwolnienie z UFC w styczniu tego roku po długich przepychankach słownych.

RIZIN FF / Sachiko Hotaka
RIZIN FF / Sachiko Hotaka

Pierwsza runda turnieju ma się odbyć 25 września w Tokio w Saitama Super Arena. Dzis 16 lipca odbyła się konferencja prasowa dotycząca pierwszej rundy turnieju RIZIN Fighting World GP 2016. Udział w konferencji wzięli szefowie organizacji RIZIN FF Nobuyuki Sakakibara i Nobuhiko Takada oraz zadodnicy: Wanderlei Silva, Mirko Filipovic, Gabi Garcia, Baruto, Hideo Tokoro, Asen Yamamoto, Kizaemon Saiga, Kanako Murata, Takeshi Yano.

Video z konferencji prasowej:

Rizin Fighting World Grand - Prix 2016

One thought on “Mirko Filipovic i Wanderlei Silva szykowani do wzięcia udziału w turnieju RIZIN FF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *