Mirko „Cro Cop” Filipović vs Muhammed „King Mo” Lawal oraz inne zmiany na karcie walk gali RIZIN

Organizacja RIZIN ogłosiła zmiany w turnieju Grand Prix kategorii Open, który odbędzie się 29 grudnia na pierwszej z dwóch gal.

Mirko „Cro Cop” Filipović zmierzy się teraz z nowym przeciwnikiem, którym będzie zawodnik Bellatora Muhammed „King Mo” Lawal. Kolejnym nowym zestawieniem będzie pojedynek Amira Aliakbari z powracającym z ponad sześcioletniej emerytury Heathem Herringiem.

King Mo zastąpi Wanderleia Silvę, który na początku miesiąca wycofał się z turnieju za co został mocno skrytykowany przez Filipovića. Lawal stoczy drugą walkę w ciągu trzynastu dni po tym jak w miniony piątek pokonał przez jednogłośną decyzję Satoshiego Ishii na gali Bellator 169. King Mo na dziewięć ostatnich walk wygrał osiem przegrywając tylko raz w przedostatniej walce z Philem Davisem. Dla Lawala będzie to już czwarty pojedynek w organizacji RIZIN po zwycięstwie w turnieju Grand Prix wagi ciężkiej w którym pokonał Bretta McDermotta, Teodorasa Aukstuolisa i w finale Jiri Prochazkę. Mirko Filipović ma za sobą cztery zwycięstwa z czego ostatnie na gali RIZIN Open Grand Prix 1st Round we wrzesniu z Koreańczykiem Hyun Man Myungiem, którego poddał przez duszenie trójkątne w pierwszej rundzie.

Heath Herring to jeden z najbardziej lubianych zawodników jeszcze z czasów PRIDE, który zastąpi Shane’a Carwina. Herring swoją ostatnią walkę stoczył w 2008 roku przegrywając przez jednogłośną decyzję z Brockiem Lesnarem na gali UFC 87. Heath zmierzy się z byłym zapaśnikiem stylu klasycznego Amirem Aliakbari, który przeszedł do zawodowego MMA w 2015 roku wygrywając wszystkie swoje trzy walki przez TKO.

Zwycięzcy ćwierćfinałów z gali RIZIN Fighting World Grand Prix 2016: 2nd Round zaplanowanej na 29 grudnia zmierzą się w półfinale i finale na gali RIZIN Fighting World Grand Prix 2016: Final Round, która odbędzie się 31 grudnia.

One thought on “Mirko „Cro Cop” Filipović vs Muhammed „King Mo” Lawal oraz inne zmiany na karcie walk gali RIZIN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.