Mirko „Cro Cop” Filipovic dołączy do innych weteranów MMA w organizacji Bellator

Mirko „Cro Cop” Filipovic (36-11-2, 1 NC) nie zamierza jeszcze kończyć kariery. Organizacja Bellator właśnie ogłosiła pojedynek Chorwata z Royem Nelsonem (23-15) na gali Bellator 200 zaplanowanej na 25 maja w Londynie.

Wczoraj Filipovic umieścił w mediach społecznościowych wyraźny komunikat mogący zapowiadać nowy początek.

Chociaż Cro Cop już kilka razy w ciągu ostatnich lat zapowiadał zakończenie swojej kariery, to nigdy nie była to ostateczna decyzja i za każdym razem zostawiał sobie opcję powrotu. Wydaje się, że plany przejścia na emeryturę zostały odłożone w czasie.

Po pięciu zwycięskich walkach dla japońskiej organizacji RIZIN w których pokonał przed czasem Hyuna Man Myunga, Muhammeda Lawala, Baruto Kaito oraz Amira Aliakbari, a także Tsuyoshi Kohsakę, niepokonany od ośmiu pojedynków Filipovic, umieścił na swoim Facebooku logo Bellatora sugerując tym samym transfer do tej organizacji.

Zakontraktowanie Cro Cop’a sprawiło, że dołączył on do dosyć sporego grona weteranów MMA, którym Bellator organizuje pojedynki.

Rywalem Mirko Filipovicia w debiucie w Bellatorze będzie Roy Nelson i będzie to pojedynek rewanżowy z października 2011 roku. Wówczas zwycięzcą starcia na gali UFC 137 był Nelson, który pokonał Cro Cop’a przez TKO w trzeciej rundzie.

Roy Nelson ma za sobą dwie walki w Bellatorze. W debiucie pokonał przez jednogłośną decyzję Javy’ego Ayalę na gali Bellator 183, a w drugiej walce na gali Bellator 194 przegrał przez większościową decyzję z Mattem Mitrione w ćwierćfinale turnieju Grand Prix wagi ciężkiej.

Tak prezentuje się aktualna karta walk gali Bellator 200:

Walka o tytuł wagi średniej
185 lbs.: Rafael Carvalho (c) vs. Gegard Mousasi
265 lbs.: Mirko Cro Cop Filipovic vs. Roy Nelson
170 lbs.: Michael Page vs. David Rickels
205 lbs.: Phil Davis vs. Linton Vassell

One thought on “Mirko „Cro Cop” Filipovic dołączy do innych weteranów MMA w organizacji Bellator

  1. Ja odnoszę ostatnio wrażenie że ta organizacja to taki klub emerytalny dla byłych zawodników ,pełno byłych gwiazd ufc i z innych organizacji.ja wolę ufc którą już osiem lat oglądam gale ma różne ale wciąż idzie do przodu i naszą organizację ksw.A reszta no cóż bez komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *