Mimo przewagi rywala, Raush Manfio skończył Dona Madge’a na 2022 PFL 1

Niewiele brakowało, by Raush Manfio przegrał pojedynek z Donem Madge, ale ostatecznie odniósł zwycięstwo przez techniczny nokaut w walce co-main event gali 2022 PFL 1.

Mistrz wagi lekkiej 2021 PFL zaliczył imponujący powrót, pokonując swojego przeciwnika Dona Madge’a w 3. rundzie w walce, którą prawdopodobnie przegrałby na kartach punktowych. Walka w wadze 155 funtów odbyła się w co-main evencie gali 2022 PFL 1 w Arlington w Teksasie.

Dzięki wygranej Manfio zdobył cztery punkty w sezonie.

Mimo, że Manfio (16-3) wymieniał się ciosami z Madge (11-4-1), wydawało się, że Brazylijczyk przegrywa na kartach punktowychi, ponieważ Madge zadawał więcej ciosów i zadawał je z większą siłą w całej walce. Wszystko zmieniło się, gdy Manfio trafił prawym prostym, który powalił Madge’a. Od tego momentu Manfio ruszył z ground-and-pound i uderzeniami w parterze, co zmusiło sędziego do przerwania walki.

Raush Manfio pokonał Dona Madge przez TKO (ciosy) 2:42, runda 3

Manfio zdobył tytuł mistrza wagi lekkiej PFL 2021 i nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów po tym, jak został zgłoszony do turnieju jako zastępca. 30-latek ma na swoim koncie pięć wygranych walk, w których mierzył się z takimi rywalami jak Clay Collard czy Anthony Pettis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.