Miesiąc przed czerwcem!!!

Już jakoś tak się przyjęło, że majowy okres dla fanów sportu jest bardzo gorącym okresem. Wystartował sezon F1. Za oceanem trwa runda Play-Off ligi NBA, a Magicy Marcina Gortata całkiem nieźle radzą sobie przeciwko aktualnym mistrzom, Boston Celtics w półfinale Konferencji Wschodniej. W Polsce mamy finał ekstraklasy koszykarzy Prokom Sopot vs Turów Zgorzelec. Jest w czym wybierać. Fani „bardziej kontaktowych sportów” również nie mają, na co narzekać a fani w Polsce mają wręcz swoje święto. Bo o to dwa weekendy z rzędu w Sportach Walki dzieje się naprawdę DUŻO!

Już jutro mamy galę KSW 11 i powrót Mameda Khalidova, który stanie do walki o Pas Mistrza KSW, jego przeciwnikiem będzie Brazylijczyk Daniel Acacio. Dodatkowo po raz pierwszy będziemy świadkami 8-osobowego turnieju w kategorii do 85 kg., w którym wystąpi 4 Polaków. Czego możemy się spodziewać? Na pewno, w porównaniu do poprzednich turniejów, dynamiczniejszych i szybszych akcji oraz reakcji, na pewno nie zabraknie również emocji. Finał tego turnieju odbędzie się na następnej gali KSW 12. Federacja KSW oraz telewizja Polsat zrobiły ukłon w stronę wszystkich fanów, których zabraknie w hali oraz tych, którzy nie mają dostępu do platformy cyfrowej Polsatu i postanowiły puścić galę na żywo w otwartym Polsacie. Także, jeśli nie nabyliście biletów i nie wybieracie się na Torwar oraz nie macie Polsatu Sport to zaraz po studiu Lotto siadajcie przed telewizor, będzie się działo. Początek relacji z gali, Polsat Sport godzina 21, Polsat otwarty godzina 22:10.

Pojutrze natomiast do walki o Pas Mistrza federacji WBC w wadze Cruiser rusza Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, walka odbędzie się w Rzymie. Nie obyło się bez problemów, po przylocie Diablo do Rzymu okazało się, że gdzieś poginęły niektóre bagaże, w Hotelu miała miejsce kłótnia o wcześniej zarezerwowane pokoje dla ekipy BKP a w menu nie było zamówionych potraw. Ewidentny sabotaż ze strony włoskiej, w celu osłabienia Krzysztofa. Trzeba pilnować żeby jakiś sabotażysta nie posunął się do znacznie poważniejszego czynu i nie związał Diablo sznurówek butów zaraz przed wyjściem do ringu. Strona Włoska już tyle razy przekładała termin walki, że chyba nawet oni sami pogubili się, kiedy w końcu ma odbyć się ten pojedynek. Dodatkowo na plakacie promującym galę widnieje tylko zdjęcie przeciwnika Diablo czyli Giacobbe Fragomeniego. Wszystko to składa się na dość jasny przekaz ze strony Włochów: „My rozdajemy karty”. Jeśli Diablo wygra ten pojedynek (a najlepiej żeby wygrał go przez nokaut, bo nawet duża teoretyczna przewaga w punktach na pełnym dystansie nie da pewności na wygraną), to będziemy mieli dwóch Polskich Mistrzów w wadze Cruiser: Tomasz Adamek IBF a Włodarczyk WBC. W takim przypadku na pewno od razu jak lawina pojawią się spekulacje o ewentualnym pojedynku pomiędzy nimi, co zepchnie na dalszy tor odżywające co chwilę durne spekulacje na temat walki Adamek vs Gołota. I bardzo dobrze! I tu znów miła niespodzianka, transmisja walki w Polsacie, start ok. godz. 22.30.

Następny weekend to totalna Bomba, czyli K-1 World GP 2009 in Poland, oficjalny jak najbardziej prawdziwy, turniej K-1! Uważam, że jest to największe wydarzenie w historii zawodowych sportów walki w Polsce. Wielkie K-1 zawitało do naszego kraju, dokładnie to samo K-1, które pod koniec lat 90 poprzedniego wieku za sprawą Eurosportu trafiło pod nasze dachy i wywarło na nas tak duże wrażenie. No OK, w rozpisce może i nie ma ani jednej z „Ikon” K-1, kogoś kto współtworzył wówczas legendę K-1 ale przecież „nie od razu Kraków zbudowano”. Mamy K-1 po raz pierwszy, w Polsce pokażmy się z najlepszej strony jako kibice a na pewno nie będzie to „pierwszy i ostatni raz”. Zwycięzca turnieju otrzyma możliwość walki na finałowej gali K-1 w Japonii. Jest o co walczyć! Prawa do transmisji ma Japońska telewizja Fuji, retransmisja na pewno pojawi się w Eurosporcie. Na łamach naszego serwisu zaraz po gali pojawi się oczywiście relacja. Zapraszamy.

Dnia 23 maja, godz. 18.00 Hala Sportowa w Łodzi
K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP FINAL!!!

Jędrzej Kowalik www.fight24.pl

5 thoughts on “Miesiąc przed czerwcem!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *