Miesha Tate nie wyklucza powrotu do rywalizacji, ale tylko w grapplingu. Chętnie przyjęłaby wyzwanie od Cris Cyborg

Miesha Tate Instagram

Była mistrzyni wagi koguciej UFC, Miesha Tate odczuwa coraz większy głód rywalizacji. Powrót do akcji byłby możliwy, ale nie w MMA lecz w grapplingu po tym, jak wyzwanie rzuciła jej Cris Cyborg.

Rozmawiając z Jamesem Lynchem z Fanatics View, Miesha Tate, która pracuje obecnie jako wiceprezes organizacji ONE Championship, powiedziała, że chciałaby zmierzyć się Cris Cyborg w pojedynku grapplingowym.

„Mam sześć walki, które pozostały mi w kontrakcie z UFC. Więc gdybym chciała walczyć (w MMA), a nie chcę, nie byłabym w stanie walczyć nigdzie indziej. Więc nie widziałbyś mnie, jak pojawiam się i walczę w ONE Championship, ani nigdzie indziej, bo oczywiście nie mogę tego zrobić legalnie. Chciałabym zawalczyć w grapplingu, a Cyborg rzuciła mi wyzwanie na pojedynek grapplingowy. To zwiększa moje zainteresowanie.

To byłoby niesamowite. Myślę, że jeśli chcemy, żeby tak się stało, to na pewno musimy ustalić legalność tego pojedynku, bo ja mam kontrakt z UFC, prawda? Ona walczy dla Bellatora, a ja pracuję dla ONE Championship.”

Tate nadal jest na kontrakcie z UFC, ale weteranka MMA nie walczyła od ponad czterech lat. „Cupcake” przeszła na emeryturę w 2016 roku po przegranej z Raquel Pennington na gali UFC 205.

Tate nie ma obecnie żadnych planów na powrót do rywalizacji, ale przyznała, że jej zdanie może się zmienić w każdej chwili.

„Nigdy nie zamykam się całkowicie na pewne sprawy. Jestem osobą, która podąża za swoim sercem i swoją pasją, a to może się zmienić w każdej chwili. Jestem kimś, kto – szczerze mówiąc – jest kimś w rodzaju osoby, która jest wszędzie. Nie zamykam się. W niecałe pół roku przeniosłam całą rodzinę do Singapuru. Oto kim jestem. Jeśli coś przemawia do mnie, przemawia do mojego serca, to jestem cała ja.”

Tate jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych zawodniczek w historii MMA, która zdobyła tytuły w Strikeforce i UFC, a także pokonała takie rywalki jak Holly Holm i Marloes Coenen. Mimo mistrzowskich osiągnięć, Tate jest jednak chyba najbardziej znana z zaciętej rywalizacji z inną byłą mistrzynią wagi koguciej UFC Rondą Rousey. Tate przegrała z Rousey dwukrotnie, ale jak dotąd jest uważana za jej najbardziej zaciętą rywalką w UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *