Mistrzostwa Polski Muay Thai IFMA – relacja

(foto: Copywrite by Andrzej Kurzyński)

W miniony weekend, 10-11.03.2012 odbyły się w Kaliszu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Muay Thai, w których udział wzięło blisko 130 zawodników z prawie 30 klubów. Do rozegrania było 100 walk, które toczyły się równolegle na dwóch ringach, przez dwa dni, praktycznie od rana do wieczora.

Wyniki walk dostępne TUTAJ.

Klasyfikację drużynową wygrało krakowskie Małopolskie Zrzeszenie MuayThai Raczadam, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze Kaliskie Stowarzyszenie MuayThai Arkadia, trzecie miejsce zajęła warszawska Garuda.

Emocji nie brakowało, zawodnicy zostawiali na ringach krew, pot, łzy i serce. Spokojnie mogę powiedzieć, że z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy i walki zaczynają wyglądać naprawdę fajnie.

Dodatkowo, w niedziele wieczorem odbyła się gala zawodowa Polska vs Irlandia. W listopadzie 2011 Polacy przegrali w Irlandii 4 walki i 1 zremisowali. Rewanż był bardzo udany – pokonaliśmy wyspiarzy 5:0 🙂 Dwie walki odbyły się w klasie B (5 rund po 2 minuty), 3 walki w klasie A (5 rund po 3 minuty). Wszystkie finałowe pojedynki oglądali m.in. konsul Królestwa Tajlandii w Polsce Pani Chavanart Thangsumphan, doradca Ministra Sportu i Turystyki dr Mieczysław Bigoszewski, wiceprezydent Kalisza Dariusz Grodziński oraz prezes Polskiego Związku Muaythai Rafał Szlachta, którzy przed rozpoczęciem gali zawodowej przywitali kibiców i organizatorów.

TUTAJ można obejrzeć galerię zdjęć z Mistrzostw.

Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że szkoda, że Mistrzostwa są tylko raz w roku 😉