Michał „Sztanga” Fijałka i Hans Stringer przed BOTE 2

Beast of the east / Sztanga from Video Clockwork on Vimeo.

Kolejny wywiad, tym razem przeprowadzony z zawodnikiem klubu Berserkers Team Michałem Fijałką (6-0-0), który ma za sobą występy na KSW oraz BOTE oraz jego przeciwnikiem Hansem Stringerem.


Beast of the east / Stringer from Video Clockwork on Vimeo.

WYCISKANIE SZTANGI

Promotorzy dołożyli kolejne obciążenie. Michał podchodzi spokojnie. Ogląda czy aby na pewno wszystko jest równo dociśnięte. Tak. Powoli lecz konsekwentnie dźwiga wyzwanie. Wyciska z przeciwnika resztki wiary w zwycięstwo! Michał „SZTANGA” Fijałka(6-0-0) zawodnik, którego trener,a zarazem ikona polskiego MMA Piotr”BAGI”Bagiński,zdecydował się rzucić dość szybko na głęboką wodę ringu.
Jak na razie Sztanga pływa niczym drapieżnik który pożarł weterana wszechstronnej walki wręcz Dave Daleglisha(30-19-2). Oby jego zęby okazały się równie ostre w przypadku najlepszego „Prospekta”2009 ,wg Sherdoga, Hansa Stringera(14-4-1).
Na co dzień szkoli przyszłych kierowców więc życzę mu by szkołę dał również Hansowi w gdyńskim ringu 12.06.2010 na drugiej edycji BEAST OF THE EAST.

Artykuł dedykuję zawodnikowi i również nauczycielowi jazdy Hubertowi Cieślakowi z Murowanej Gośliny,który mimo wielkich ambicji musiał zawiesić rękawice przez poważną kontuzję kolana. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Berserkerze.

Nieugięty Hans Stringer

„Sztanga popełnia wiele błędów zarówno w stójce jak i w parterze więc wiem gdzie szukać rozwiązania tej nadchodzącej walki”. Tak w prywatnej rozmowie Hans skwitował poczynania szczecińskiego Berserkera. Ten młody abiturient holenderskiego Uniwersytetu MMA robi wrażenie  nie lekceważącego ale i bez respektu podchodzącego do swych oponentów . Wie jak smakuje zwycięstwo ale posmakował już w swej karierze także ciężkiego KO. Nie na miejscu jest więc zapowiedź że jeszcze kiedyś ktoś utemperuje go swymi ciężkimi pięściami. Twierdzi że takie wpadki jak ta z Andre Fyeet mobilizują go jedynie do cięższej pracy. Ma na swym koncie 19 stoczonych pojedynków w tym 14 zwycięstw 4 porażki i 1 remis. Wie że podopieczny polskiego profesora ringu Piotra”Bagiego”Bagińskiego również uczęszcza na znakomite wykłady z przedmiotu MMA. Za holendrem przemawia doświadczenie ale my wiemy że Michał Fijałka reprezentuje najtwardszych a 12.06.2010 w Gdyni będzie miał dodatkowo nas, swoich kibiców. BEAST OF THE EAST II -STRINGER vs FIJAŁKA żartobliwie zapytam „Kto zda egzamin i w ringu zwycięży dyplom absolwenta tej bardzo wymagającej uczelni jaką jest MMA?”

Maciej „ALF” Glabus

2 thoughts on “Michał „Sztanga” Fijałka i Hans Stringer przed BOTE 2

  1. Cóż można powiedzieć o Fijałce.. Nie można powiedzieć że jest złym zawodnikiem, gdyż jego kariera dopiero się zaczyna i wszystko wskazuje na to że będzie bardzo dobrym zawodnikiem. Jedyne co można mu zarzucić i uważam tą sprawę za bardzo duży zarzut to fakt że od czasu jak zaczął walczyć w formule mma, zapomniał kto nauczył go bjj, a tą osobą jest nie kto inny jak Mariusz Linke u którego zaczęła się jego przygoda ze sportami walki. We wszystkich wypowiedziach mówi ciągle o Bagińskim i Berserkers Team jakoby był to zawsze jego klub i jego trener i jak by wszystko zawdzięczał Bagińskiemu co jest nieprawdą. Trzeba pamiętać i szanować swoich trenerów, wydaje mi się że każdy kto miał jakąś przygodę że sportem przyzna mi rację. Trochę szacunku Fijałka dla osoby która pokazała Ci i nauczyła Cię Brazylijskiego jiu-jitsu!

  2. Ja natomiast mogę powiedzieć, że Linke niestety ne nauczył Michała bić. Zrobił to dopiero kolejny trener. Wystarczy spojrzeć na wyniki Michała w sportach walki, kiedy jest prowadzony przez Piotra Bagińskiego. Zresztą, Linke słabo motywuje swoich zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *