Michael McDonald zawiesza karierę z powodu problemów finansowych

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Topowego koguciego nie stać na opłacenie obozu przygotowawczego.

Michael McDonald (17-4, 6-3 w UFC, #8 w rankingu UFC) trafił do UFC w 2010r. mając niespełna 20 lat i 11 wygranych na koncie. W styczniu zeszłego roku Amerykanin wrócił do walk po 2-letniej przerwie, najpierw poddał Masanoriego Kaneharę a później został znokautowany przez Johna Linekera. Obecnie 26-letni Michael zajmuje 8 miejsce w rankingu wagi piórkowej, ale jego najbliższa sportowa przyszłość nie rysuje się w najciekawszych barwach. McDonalda nie stać na opłacenie kosztów związanych z przygotowaniami do walk i dlatego zawiesza swoją karierę.

Staram się zarabiać wystarczającą ilość pieniędzy tak by opłacić rachunki i mieć trochę oszczędności na obóz przygotowawczy. To jest trudne, ponieważ nie wiem czy przygotowania będą dobre i czy nie będę płacił za nie tylko po to, by dowiedzieć się, że mój przeciwnik wypada.

Moim celem jest walka, ale również muszę zadbać o siebie. Pożyczyłem wcześniej pieniądze i zaciągnąłem 15 000 dolarów długu po to, by trenować jak profesjonalista. Przeszedłem przez kontuzje i straciłem wszystko dwukrotnie. Straciłem dom i wróciłem do rodziców.

Najgorsze jest to, że tak naprawdę nigdy nie wiesz ile potrzebujesz. Masz trochę kasy i myślisz, że to wystarczy. Powiedzmy, że mam 20 000 dolarów w banku. Myślę, że jest dobrze, zaczynam trenować, doznaję kontuzji i wymagam operacji. Do czasu odzyskania zdrowia pozostaje mi 5 000 dolarów. Co się stanie jeśli ponownie złapię kontuzję? Miałem trzy operacje ręki i straciłem 2 lata. Przez to można narobić długów.

Kiedy ludzie otwierają usta i mówią o tym, że nie płacą im wystarczająco to wygląda jakby byli ignorantami. Ja jestem w miejscu, w którym nie mam nic do stracenia. UFC nie płaci moich rachunków.

McDonald za swoje walki w zeszłym roku nie zarobił wiele, za starcie z Kaneharą otrzymał 20 000 dolarów + 20 000 dolarów za wygraną, z kolei za potyczkę z Johnem Lineker zainkasował łącznie 53 000 dolarów (23 000 podstawy, 25 000 za bycie w walce wieczoru i 5 000 od Reeboka).

One thought on “Michael McDonald zawiesza karierę z powodu problemów finansowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *