Michael Chiesa pokonał Neila Magny dzięki pełnej kontroli w parterze w walce na UFC on ESPN 20

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Zawziętość i konsekwencja pomogły Michaelowi Chiesa w odniesieniu dominującego zwycięstwa nad Neilem Magny w walce wieczoru na gali UFC on ESPN 20 na Fight Island.

Michael Chiesa (17-4 MMA, 11-4 UFC) podtrzymał swoją dobrą passę zwycięstw w wadze półśredniej pokonując Neila Magny’ego (24-8 MMA, 17-7 UFC) przez jednogłośną decyzję.

Przez pierwsze dwie rundy plan Chiesy był oczywisty: zepchnąć Magny’ego do defensywy i obalić go. Udało mu się to i pokazał mocne zapasy, które pozwoliły mu kontrolować Magny’ego w parterze.

W 3 rundzie Magny na krótko zyskał przewagę, obalając Chiesę. Jednak krótko po tym Chiesa podniósł pozycję i kontynuował swoją pogoń za kontrolą sytuacji nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele.

Runda 4 była bardzo podobna do dwóch pierwszych. Chiesa wrócił do swoich zapasów. Po obaleniu Magny’ego, „Maverick” przeszedł za plecy, a następnie zdobył pełny dosiad. W miarę upływu czasu, Magny odwrócił pozycję i spróbował poddać Chiesę odwrotnym trójkątem nogami, była to jego największa szansa w walce na zwycięstwo, ale Chiesa bez większych problemów uciekł z sytuacji zagrożenia.

Magny wyszedł agresywnie do ostatniej rundy, ponieważ potrzebował skończenia, by wygrać. Chiesa unikał Magny’ego i w miarę upływu czasu zdobył kolejne obalenie, po którym utrzymał pozycję z góry do końca walki.

Michael Chiesa pokonał Neila Magny’ego przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 49-46).

Po walce Chiesa wyzwał byłego tymczasowego mistrza wagi półśredniej Colby’ego Covingtona:

„Wybory się skończyły! Colby Covington, twoje sztuczki się skończyły! Jesteś następny, chłopcze!”

Chiesa uzyskał bilans 4-0 od czasu przejścia do wagi półśredniej w 2018 roku. Zwycięstwo nad Magny’m nastąpiło po zwycięstwach nad Rafaelem dos Anjosem, Diego Sanchezem i Carlosem Conditem. Walka ta była dla Chiesy drugim pojedynkiem wieczoru.

Neil Magny poniósł pierwszą porażkę od czterech walk. Jego poprzednia porażka przyszła w walce przeciwko Santiago Ponzinibbio na UFC Fight Night 140 w listopadzie 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.