Michael Chandler odpowiada na nieprzychylne komentarze Tony’ego Fergusona i krytykuje go za odrzucenie walki

7tv.net

Nowy zawodnik dywizji lekkiej UFC Michael Chandler nie jest zadowolony z ostatnich decyzji i wypowiedzi Tony’ego Fergusona. Były mistrz Bellatora postanowił się zrewanżować.

W środę w programie Ariel Helwani’s MMA Show, Tony Ferguson wypowiedział się niezbyt przychylnie na temat Michaela Chandlera i tego, co robi w UFC. Nie podobało mu się również to, że były mistrz wagi lekkiej Bellatora jest zawodnikiem rezerwowym dla pojedynku o tytuł między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje na gali UFC 254.

„Teraz sprowadziliście nowego kolesia, o którym nie mam pojęcia kim on jest. Z marketingowego punktu widzenia, facet ma mniej niż 100 tys. fanów na Twitterze. Zamierzasz spróbować zrobić z niego kogoś bardziej znanego, rzucając go przeciwko mnie i umieszczając go na karcie Khabiba. Rozumiem. Ale nie płaćcie mu więcej niż nam. On nie spędził ani chwili w UFC.”

Słysząc niepochlebną wypowiedź Fergusona na swój temat, Michael Chandler szybko zareagował umieszczając na Twitterze wpis z odpowiedzią.

„Odrzuciłeś walkę ze mną 24 października na największej karcie roku… Teraz masz czelność cokolwiek mówić?”

To rzeczywiście wyjątkowa sytuacja, kiedy nowo zakontraktowany zawodnik otrzymuje szansę bycia zawodnikiem rezerwowym dla walki o tytuł. UFC musi pokładać duże nadzieje w Michaelu Chandlerze oferując mu szansę na debiut w takich okolicznościach. Należy jednak mieć świadomość, że Chandler wcale nie musi wystąpić na gali UFC 254 i jego debiut może się odbyć na innej gali.

Michael Chandler (21-5) ma obecnie za sobą dwie wygrane walki przed czasem po ciosach w pierwszej rundzie w pojedynkach z Sidneyem Outlaw i Bensonem Hendersonem. Wcześniej przegrał przez TKO w pierwszej rundzie z Patricio Freire, tracąc tytuł wagi lekkiej. W swojej karierze wygrał między innymi z Eddiem Alvarezem, Patricky Freire, Marcinem Heldem i Goiti Yamaguchim.

Tony Ferguson (25-4) ma za sobą przegraną z Justinem Gaethje przez TKO w piątej rundzie na UFC 249 o tymczasowy tytuł wagi lekkiej. W kwietniu „El Cucuy” miał stanąć do walki o pas z Khabibem Nurmagomedovem, ale gala została odwołana z powodu pandemii COVID-19. Niedawno był zestawiany do walki z Dustinem Poirierem, ale Poirier nie dogadał się z UFC w kwestii kontraktu i plany zestawienia tej walki zakończyły się fiaskiem.

Jeśli Ferguson rzeczywiście odrzucił walkę z Chandlerem, ciekawie byłoby się dowiedzieć dlaczego. Walka ta pomiędzy dwoma ekscytującymi zawodnikami byłaby z pewnością interesująca. Zwycięzca mógłby stanąć w kolejce do pasa.

One thought on “Michael Chandler odpowiada na nieprzychylne komentarze Tony’ego Fergusona i krytykuje go za odrzucenie walki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *