Michael Chandler nigdy więcej nie chcę walczyć tak jak zawalczył z Justinem Gaethje na UFC 268

Chris Unger/Zuffa LLC

Michael Chandler wyciągnął wnioski po znakomitej choć przegranej walce z innym pretendentem Justinem Gaethje na gali UFC 268.

Michael Chandler i Justin Gaethje stoczyli na UFC 268 pojedynek będący kandydatem do walki roku, ale to było za dużo dla Chandlera. Walka otwierająca główną kartę przeszła cały trzyrundowy dystans.

Gaethje i Chandler poszli ostro w tany i odnieśli tyle samo obrażeń, co sami za dali. Po walce obaj panowie zostali przewiezieni do szpitala. Teraz po miesiącu od tego starcia, Chandler zastanawia się nad tą wojną.

„Nie chcę walczyć w ten sposób już nigdy więcej, ale 95% walki było po prostu dobrym, pasjonującym pojedynkiem w starym stylu” – wyjaśnił Chandler w programie Bussin’ With The Boys. „5% z tego było trochę w stylu: „Stary, co ty robisz, człowieku?” Oczywiście, spotkałem się z krytyką w stylu: „Gdybyś był trochę bardziej taktyczny i nie próbował stawiać na show, wygrałbyś tę walkę.””

Po przegranej, Chandler był otwarty w kwestii swojego występu i obrażeń, które przyjął w walce. Podzielił się wideo, na którym tłumaczy swojemu synowi, dlaczego wyglądał tak, jak wyglądał po walce. Chandler publicznie wypowiedział się o szczegółach walki, i chociaż nie poszła ona po jego myśli, jest dumny ze swojego występu.

„Prawdę mówiąc, nie mówię tego tak po prostu. To brzmi jak coś, co powiedziałby przegrany w walce” – powiedział Chandler. „Ale to jest bardzo prawdziwe, kiedy mówię, że to był pierwszy raz w mojej karierze, kiedy poczułem jak Mike Beltran, sędzia, złapał mnie za nadgarstek i to był ten moment, kiedy mogłem mieć podniesioną rękę lub trzymać ją w dole, tak jak mój przeciwnik. I w tym momencie, kiedy złapał mnie za nadgarstek, pomyślałem: „O, cholera. Teraz będzie ogłoszony zwycięzca i przegrany”. Pierwszy raz w moim życiu (czułem coś takiego.”

Chandler obecnie leczy się i ocenia swój następny ruch. Jego celem stała się walka z Conorem McGregorem. Jakikolwiek będzie jego następny krok, Chandler nadal darzy Gaethje wielkim szacunkiem i być może kiedyś zobaczymy tę dwójkę ponownie w walce, jednak zdaniem Chandlera następnym razem powinno być inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *